english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novinky v programu práce a dovolené pro mládež „Work and Holiday“

Rádi bychom informovali případné zájemce o program Work and Holiday, o aktualizaci podmínek při podávání žádostí o tato víza 462.

 

Pilotní program práce a dovolené pro mládež byl zahájen v březnu 2018 a umožňuje mladým lidem z ČR ve věku 18 až 30 let  cestovat a legálně pracovat v Austrálii po dobu nepřesahující 12 měsíců. Roční kvóta pro počet účastníků pilotního programu byla stanovena na 500 osob.

1) Podávání on-line

  • Od 16. listopadu 2018 lze podávat přihlášky do pilotního programu práce a dovolené pro mládež v Austrálii pouze on-line prostřednictvím webových stránek Department of Home Affairs (www.homeaffairs.gov.au). Žádosti zaslané fyzicky nebudou nadále akceptovány.

Více informací o procesu podání žádosti naleznete na:

https://www.homeaffairs.gov.au/Trav/Visa-1/462-

https://germany.embassy.gov.au/beln/Visas_and_Migration.html

https://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/pobytova_opravneni_k_pobytu_nad_90_dnu/working_holiday/informace_mzv_ustredi_o_zahajeni.html


2) Možnost  se dvakrát přihlásit do programu Work and Holiday

  • Pokud žadatel již absolvoval tři měsíce ve specifickém pracovním oboru (tzv. specified subclass 462) a v konkrétním australském teritoriu, může žádat o udělení Work and Holiday víz i podruhé.

  • V odkazu na konci článku najdete podrobné informace o konkrétních podmínkách. Níže si dovolujeme shrnout nejzásadnější informace

V jakých pracovních oborech musíte pracovat, abyste splnili podmínky?

Pro ilustraci níže uvádíme několik nejběžnějších typů:

  • skupina pěstování rostlin a zvířat (např. sběr ovoce, péče o dobytek, ochrana rezervací a životního prostředí, práce v zoo, apod.)

  • rybolov

  • lesní hospodářství

  • turismus a služby (např. kuchař, instruktor potápění, apod.)

Po jakou dobu musíte práci v daném oboru vykonávat?

Pracovní smlouva musí být uzavřena minimálně na 3 měsíce, což představuje 88 kalendářních dní (včetně víkendů, či státních svátků) a to tak, aby pracovní doba odpovídala běžné pracovní době v regionu.

O jaké oblasti Austrálie se jedná?

Jedná se zejména o území severní Austrálie (Northern Territory) a sever státu Queensland. Podrobné rozdělení regionů, které do programu spadají, dle jejich poštovního kódu najdete v odkazu.

Více informací o podmínkách najdete zde.