english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Martin Pohl byl přijat předsedou dolní komory australského parlamentu

Ve středu 4. listopadu 2015 v odpoledních hodinách nový předseda Sněmovny reprezentantů Australského parlamentu Tony Smith přijal velvyslance Martina Pohla ke zdvořilostnímu setkání.

Velvyslanec Pohl v úvodu přijetí poblahopřál T. Smithovi k nástupu do náročné funkce a popřál mu mnoho úspěchů a štěstí při jejím vykonávání. Současně mu předal blahopřejný dopis od předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka.

V průběhu rozhovoru velvyslanec Pohl informoval T. Smithe o české krajanské komunitě, poděkoval za její přijetí v Austrálii, zejména po únoru 1948 a srpnu 1968 a připomenul, že naše země vyznávají stejné demokratické a lidskoprávní hodnoty a principy. Důkazem toho je, že naši vojáci bojují na stejných světových kolbištích, např. v Afghánistánu.

Velvyslanec Pohl podtrhl důležitost vzájemných parlamentních styků Austrálie a ČR a informoval o letošní dubnové senátní delegaci Komise pro krajany žijící v zahraničí vedené 1. místopředsedou Senátu Parlamentu ČR Přemyslem Sobotkou. Závěrem přijetí pozval velvyslanec Pohl předsedu Smithe k návštěvě České republiky.

M.Pohl s T.Smith

M.Pohl s T.Smith