english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Martin Pohl oficiálně navštívil Tasmánii

Návštěvu nejjižnějšího státu Australského společenství se uskutečnila ve dnech 24.-28.5. 2015.

Velvyslanec Martin Pohl zahájil návštěvu v neděli 24. 5. 2015 setkáním s krajany. Dámy a pánové z Asociace Čechů a Slováků na Tasmánii, v čele s prezidentem panem Harry Nermutem, přivítali pana velvyslance a pohostili jej pravým česko-slovensko- tasmánským řízkem s bramborovým salátem. Při setkání s krajany informoval Martin Pohl o aktivitách zastupitelského úřadu o možnostech podpory krajanských aktivit a také o nedávné návštěvě delegace Stále komise Senátu Parlamentu pro krajany žijící v zahraničí do některých států Austrálie.

V doprovodu paní Mileny Mills, honorární konzulky ČR se sídlem v Hobartu se v průběhu návštěvy setkal s její excelencí guvernérkou státu Tasmánie paní Kate Warner a dále s vysokými  představiteli obou komor Parlamentu, děkanem Tasmánské univerzity Peterem Wilson a viceprimátorem města Hobartu panem Aldermanem Ron Christie. Při setkáních velvyslanec Pohl zdůrazňoval hodnotovou blízkost Tasmánie a ČR a možnost dalšího rozvoje vztahů, zejména vzájemného obchodu.

Na závěr návštěvy se velvyslanec Pohl setkal ve městě Lauceston s významným českým rodákem, velmi úspěšným podnikatelem a držitelem ocenění Gratias Agit, panem Josefem Chromým.

Ambassador Pohl with Mr Richard Warner

Ambassador Pohl with Mr Richard Warner