english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktualizace - COVID 19 - Platnost cestovních dokladů pro podání žádostí o vystavení nových cestovních dokladů - (nejpozději do 31.10.2021)

V souvislosti se situací ovlivněnou pandemií COVID19 byla opět prodloužena lhůta, ve které mohou žadatelé podávat žádost o nový cestovní doklad i poté, co jeho platnost skončila, bez nutnosti předložení osvědčení o státním občanství. Vzhledem k  cestovním restrikcím v Austrálií a pro cesty z Nového Zélandu byla tato lhůta prodloužena do 31.10.2021

Občanům, kterým v období od vyhlášení nouzového stavu v ČR , tj. po 1. březnu 2020, vypršela platnost osobních dokladů (cestovní pas, občanský průkaz), bylo na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra povoleno žádat o nový cestovní doklad na GK Sydney bez toho, aniž by museli předkládat osvědčení o státním občanství. 

Termín pro předložení takových žádostí je  stanoven  nejpozději do 31. října 2021.

Pokud vám v uvedené době ( po 1.3.2020) skončila platnost   českých osobních dokladů, pak jakmile  bude cestování  do NSW  opět umožněno doporučuje  podání žádosti o vydání nového cestovního pasu neodkládat. Další prodloužení lhůty  a vývoj situace  nelze nyní předjímat.

Těm občanům, kteří  nemají platný cestovní doklad pro cestu do Austrálie na Generální konzulát v Sydney (zejména v případě cest z Nového Zélandu) bude vystaven jednorázový náhradní cestovní průkaz pro cestu za účelem podání žádosti o nový doklad. Generální konzulát umožní přijímání žádostí o nové cestovní doklady v případě potřeby i mimo úřední hodiny. 

S žádostí o náhradní cestovní doklad nás prosím kontaktujte na  emailové adrese:  consular_sydney@mzv.cz.

Bližší informace mohou k vydáván cestovních pasů mohou být poskytnuty pracovníky Generálního konzulátu na e-mailové adrese: passports_sydney@mzv.cz.