english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO CESTOVATELE!

MZV ČR informuje, že 2.3.2020 rozhodla Bezpečnostní rada státu o zrušení letů z Korejské republiky, s platností pravděpodobně od úterý 3.3. V případě, že máte plánovaný let do ČR s přestupem v Soulu, doporučujeme kontaktovat Vašeho leteckého dopravce.

V návaznosti na usnesení Bezpečnostní rady státu z pondělí 2. března vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné ochranné opatření, kterým se od 5. března 2020 ruší přímý mezinárodní let z Korejské republiky. 

Poslední přímý let Soul-Praha se uskuteční dne 4. března ve 12:50. Zrušení přímé linky Praha-Soul nemá žádný vliv na lety Korean Air do jiných evropských destinací (Korean Air nadále létá například do Rakouska nebo Německa) nebo na přímé lety jiných leteckých společností do Prahy s přestupem (například LOT, Finnair).

Důvodem zrušení letů z Korejské republiky je nepříznivý vývoj epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem. Ochranné opatření týkající se Korejské republiky platí do odvolání. Kompletní informaci lze nalézt na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Cestující, kteří mají v příštích dnech rezervován přímý let Soul-Praha s Korean Air, by se měli okamžitě obrátit na zákaznickou linku letecké společnosti (v angličtině 24 hodin denně) na čísle +61-2-9262-6000 a požadovat dopravu jiným letem do Evropy nebo refundaci.