česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
krkonose_2
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekty realizované v roce 2011: „Krkonoše - hory bez hranic, hory pro všechny“

Díl čtvrtý bude věnován vzdělávací a populárně naučné akci pro novináře „Krkonoše - hory bez hranic, hory pro všechny“, která se uskutečnila ve dnech 13.-14.6.2011 v rámci projektu podpořeného dotací z Česko-polského fóra.

Jednalo se o vzdělávací a populárně naučnou akci pro novináře především na polské straně Krkonoš, která v poněkud jiné podobě  navázala na polskými partnery uspořádanou mezinárodní konferenci žurnalistů, která se konala v Jelení Hoře v Polsku dne 1. října 2009. Projektu se zúčastnili novináři zastupující širokou škálu konkrétních tištěných, elektronických a dalších médií.

Cílem projektu bylo přinést prostřednictvím novinářů široké veřejnosti v Polsku bližší a užší povědomí o české straně Krkonoš. Vzhledem k těsné blízkosti a velmi snadné dopravní dosažitelnosti regionu, který donedávna dělila statní hranice, bylo smyslem akce seznámit polské obyvatele Krkonoš se zajímavostmi, nejenom jako cíli výletu, ale především dát možnost vzniku dalších společných aktivit a iniciativ například mezi školami, podnikateli apod. Konkrétním výstupem akce byl jednodenní press trip polských a českých novinářů a exkurse po zajímavých místech české strany hor.

Program zahrnoval:

Špindlerův Mlýn:

Přednášky na téma turismus a cestovní ruch v Krkonoších, historie regionu, ochrana přírody Krkonošského národního parku, prohlídka sportovního a turistického střediska, možnost osobního poznání zážitkových aktivit, prezentace polských novinářů a představení periodik, pro která pracují. Prezentace zástupců a představitelů Špindlerova Mlýna a podnikatelských subjektů. Předání prezentačních, propagačních tiskovin, kontaktů apod.

Vrchlabí:

Návštěva sídla Správy Krkonošského národního parku, redakce časopisu Krkonoše a Jizerské hory, historických míst (augustiniánský klášter, muzeum Čtyři domky), prohlídka Kulturního domu Střelnice ve Vrchlabí. Prezentace polských novinářů na Zámku ve Vrchlabí v sídle MěÚ Vrchlabí a setkání se starostou a místostarostou města Vrchlabí, zástupci krkonošských informačních center, českými novináři a podnikateli.

Akce byla projektem sdružení Krkonoše – svazek měst a obcí ve spolupráci s polským partnerem Dolnoslaskie Stowarzyszenie Prasy Regionalnej WRO-EURO.

 Informace o akci se objevila v Krkonošském deníku, Deníku Právo, Časopise Karkonosze (číslo 3/2011, číslo 4/2011), Špindlerovských novinách (číslo 8/2011), v televizi ODRA (17.6.2011). Dále byla vydána tisková zpráva (viz příloha).

Česko-polské fórum projekt kofinancovalo částkou 31 800,- Kč.

 

přílohy

Krkonoše-tisková zpráva 147 KB DOC (Word dokument) 6.3.2012

Krkonoše-novinová zpráva 1 MB PDF (Acrobat dokument) 6.3.2012