česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mladí novináři z šesti zemí se připravovali na Vysočině

Na čtyři desítky studentů ze střední Evropy a se zúčastnily jedenáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Programu se zúčastnila i čtveřice polských slavistů z varšavské univerzity. Jejich účast byla usnadněna zařazením speciálního polského dne do programu letní školy.

Cílem polského dne bylo především seznámit ostatní účastníky workshopu se současným Polskem prostřednictvím tamní kultury, žurnalistiky a vědy. Na přednáškách se tak představil politolog a publicista Maciej Ruczaj nebo politik Pawel Kowal.

Obecně se letní škola věnuje především seznámení mladých novinářů s žurnalistickou prací, rozvoji jazykových dovedností a též obecné mediální výchově. Všechny přednášky jsou zdarma otevřeny i pro veřejnost. Z jednotlivých seminářů pravidelně vznikají desítky mediálních výstupů pro regionální i celostátní periodika, rozhlas i televizi.

Polský den na letní žurnalistické škole Karla Havlíčka Borovského proběhl za podpory Ministerstva zahraničních věcí v rámci Projektů Česko-polského fóra.