česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Autor Kuba Kamiński / anexe Krymu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Knihovna Václava Havla - Objektiv revoluce: Diskuse s válečnými fotoreportéry, Praha, 2. a 3. prosince 2019

Jako doprovodný program výstavy snímků Krzysztofa Millera proběhnou začátkem prosince dvě setkání věnovaná práci fotoreportéra. Beseda s fotoreportérem Kubou Kamińským v pondělí 2. prosince v Leica Gallery a Večery s reportéry: Poláci a Češi 30 let poté / ZA HRANICE v úterý 3. prosince v Knihovně Václava Havla. Akce jsou pořádány Knihovnou Václava Havla spolu s dalšími partnery.
 

Beseda s fotoreportérem Kubou Kamińským

2. 12. 2019 v 19:00, Leica Gallery, Školská 28, Praha 1

Kuba Kamiński se stejně jako Krzysztof Miller, kterého dobře znal, pohybuje v oblastech válečných konfliktů a revolucí, ale zachycuje i každodenní život v Polsku nebo ve světě. Absolvent fotografie na Lodžské filmové škole, laureát ocenění Grand Prix v soutěži National Geographic, ceny Ryszarda Kapuścińského nebo Grand Press Photo je jedním z nejslibnějších mladých polských fotoreportérů. Pracoval pro Polskou tiskovou kancelář PAP nebo prestižní deník Rzeczpospolita, nyní působí v East News. Fotil v Gaze, občanskou válku Libyi nebo na Krymu po jeho anexi ruskými vojsky, mapoval situaci tamějších Tatarů. Nejsou mu cizí ani společenská témata, naposledy představil černo-bílý cyklus fotografií z japonského Tokia věnovaný proměně přístupu k práci „Salaryman“.

Vstup volný, nutná rezervace míst na: post@lgp.cz / www.lgp.cz

 

Večery s reportéry: Poláci a Češi 30 let poté / ZA HRANICE

3. 12. 2019 v 19:00, Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1

Pád železné opony otevřel hranice. Skutečně sledujeme svět, nebo jen cestujeme za zážitky? Média, internet a sociální sítě přinášejí tisíce záběrů za minutu z nejvzdálenějších oblastí. Zahlcují nás zprávy o uprchlících, válečných konfliktech a revolucích, fotky živelných katastrof. Jak blízko k sobě mají soucit a lhostejnost? Dva fotoreportéři budou 30 let poté, co naše země znovuzískaly svobodu, hovořit o zkušenostech z regionů, které stále čekají na svůj šťastný okamžik.

Hosté:

Kuba Kamiński, držitel ocenění fotografické soutěže National Geographic nebo Grand Press Photo, fotil v Bělorusku, Číně nebo na Krymu po anexi ruskými vojsky.

Alžběta Jungrová, laureátka mj. ceny Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky za fotografie z barmského uprchlického tábora v Bangladéši, dokumentovala situaci v Kambodži, pásmu Gazy nebo na afghánsko-pákistánské hranici.

Vstup volný / www.vaclavhavel.cz/