česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Člověk na hranici, z.s.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jubilejní 30. Mezinárodní divadelní festival BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

Na přelomu září a října 2021 města Český Těšín a Cieszyn opět spojila kultura v jedno kulturně-společenské centrum. Konala se jubilejní 30. edice festivalu s původním názvem NA HRANICI, nyní BEZ HRANIC, jejímiž hlavními organizátory jsou Solidarita Polsko-Česko-Slovenská a Člověk na hranici.
 

Jubilejní 30. ročník Mezinárodního divadelního festivalu BEZ HRANIC/BEZ GRANIC se konal pod záštitou velvyslance České republiky ve Varšavě Ivana Jestřába, velvyslance Slovenské republiky ve Varšavě Andreje Droby, zástupce Ambasadora Polské republiky v Praze Antoniho Wregy, starostky Českého Těšína Gabriely Hřebačkové a starostky města Cieszyn Gabriely Staszkiewicz.

BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

Hlavní cenu „Zlomenou závoru“ získal pražský soubor Cirk La Putyka za pohybově-novocirkusové představení Runners. O vítězi rozhodli v hlasování samotní diváci. Vybírat letos mohli ze šestnácti představení, se kterými se festivalovému publiku představily soubory z Česka, Polska, Slovenka a Maďarska. Hrálo se nejen v kamenných divadlech, ale i na náměstích, kulturních střediscích obou měst či knihovnách.

BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

Festival s třicítkou v záhlaví byl úspěšný. „Jsme rádi, že o festivalová představení, koncerty, diskuse i výstavy byl velký zájem. Těší nás to o to víc, že situace je nejistá, ale lidé svým zájmem a přítomností dali najevo, že živou kulturu nic nenahradí a nezastaví. Děkuji tímto za skvělou atmosféru, kterou se na hranicích bez hranic povedlo vytvořit,“ ohodnotila jedenáctidenní kulturní maratón očima organizátorů, kterými jsou sdružení Člověk na hranici a Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Cieszyn, organizační ředitelka z české strany Petra Slováček Rypienová.

BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

Organizátoři vyjadřují poděkování všem partnerským institucím, organizacím a firmám za skvělou spolupráci, za finanční, materiální i technickou podporu. Poděkování patří všem účinkujícím souborům a divadlům a především divákům, kteří si navzdory nejisté době nenechali možnost ujít setkat se s živým uměním. 

Projekt byl podpořen z prostředků Česko-polského fóra MZV ČR.