česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání programových rad Česko-polského fóra v Opolí

Ve dnech 27.–28. dubna 2017 se v polském Opolí uskutečnilo každoroční setkání programových rad Česko-polského fóra (ČPF). Mezi klíčovými tématy bylo prohloubení vzájemné komunikace, nutnost spolupráce při výběru projektů a zlepšení propagace činnosti ČPF na veřejnosti.
 

Náměstkyně polského ministerstva zahraničních věcí Renata Szczęch označila Česko za klíčového partnera ve Visegradské skupině a nastínila oblasti, v nichž je prostor pro zlepšení vzájemné spolupráce. Vyzdvihla zejména nutnost vytvoření komunikačního kanálu v podobě společné webové stránky sloužící k výměně informací a jako PR nástroj česko-polské spolupráce. Dalším bodem programu bylo desáté výročí existence Česko-polského fóra, které připadá na rok 2018 a nabízí příležitost k realizaci společného projektu.

Náměstek Jakub Dürr nastínil české priority, a to zejména spolupráci při výběru projektů, úlohu ČPF jako platformy pro celospolečenskou diskuzi a nutnost podpory publicity aktivit fóra. Dále byly představeny schválené projekty pro rok 2017.

Účastníci podpořili návrh založení výroční ceny Česko-polského fóra za inovaci v rozvoji česko-polských vztahů. Další návrhy na zefektivnění činnosti ČPF se týkaly většího provázání grantových výzev, nebo podpory intenzivnější přeshraniční spolupráce v oblasti školství a zdravotnictví. ČPF se bude také snažit oslovit lokální partnery.  Obě strany ocenily příkladnou spolupráci krkonošských národních parků a shodly se, že turistickou propagaci obecně je nutné zintenzivnit.