česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádost o výpis z Rejstříku trestů ČR

Žádost o výpis z Rejstříku trestů ČR lze podat prostřednictvím našeho Generálního konzulátu ČR v Chengdu, který podanou žádost postupuje k vyřízení do ČR. Vyhotovený výpis obdrží náš úřad z ČR obvykle za šest až osm týdnů. Při podání žádosti lze rovněž požádat o vyhotovení legalizace na MZV ČR a následné odeslání rodině/přátelům za účelem provedení superlegalizace na čínském velvyslanectví v Praze. 

Žádost o výpis z Rejstříku trestů ČR se podává osobně, nicméně k podání žádosti a k převzetí výpisu z evidence Rejstříku trestů může žadatel zmocnit i druhou osobu udělením úředně ověřené plné moci (tedy opatřené ověřeným podpisem žadatele). Poplatek za výpis z Rejstříku trestů ČR činí 200 Kč (pro zjištění částky v CNY v závislosti na platném kurzu prosím kontaktuje náš úřad).

V případě Vašeho zájmu o vystavení Výpisu z Rejstříku trestů:

 

V situaci, kdy potřebujete výpis z Rejstříku trestů ihned, doporučujeme obrátit se na Velvyslanectví ČR v Pekingu či Generální konzulát ČR v Šanghaji. Oba úřady disponují systémem Czechpoint a mohou výpis vydat na počkání.