česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání

Outsourcing

Ministerstvo zahraničních věcí spolupracuje při přijímání vízových žádostí s externími poskytovateli služeb (outsourcing prostřednictvím vízových center).

Vízová centra nabízí žadatelům větší pohodlí a flexibilitu při podávání vízových žádostí. Umožňují např. žadatelům z oblastí vzdálených od hlavních měst, kde běžně sídlí zastupitelské úřady, podat žádost blíže svého bydliště. Vízová centra obvykle rovněž přijímají žádosti bez předchozího objednání.

Prostřednictvím vízových center lze podat pouze žádosti o schengenská (krátkodobá) víza.

V současné době lze na území ČLR využít služeb vízových center v těchto městech:

ČÍNA – Chengdu, Chongqing, Hangzhou, Kunming, Guangzhou, Peking, Šanghaj, Shenzhen, Xi´an, Nanjing, Wuhan, Do kompetence Generálního konzulátu ČR v Chengdu spadá vízové centrum v Chengdu, Chongqingu a Kunmingu.

Kontaktní informace společnosti VFS Global

 

Možnost podání žádosti o krátkodobé vízum přímo na konzulárním úřadu je omezena pouze na rodinné příslušníky občanů EU (po předchozí rezervaci termínu). V případě potřeby k rezervaci termínu použijte naši emailovou adresu chengdu@embassy.mzv.cz. Rodinní příslušníci občanů EU však mohou využít i služeb vízového centra při zachování všech výhod plynoucích z titulu rodinného příslušníka (servisní poplatek vízového centra se na ně nicméně vztahuje).