česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Bossy Vission
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Akce víkend České kultury v Chengdu 2017

Ve dnech 20 až 23.7. se v Chengdu uskutečnila akce „Víkend české kultury v Chengdu 2017“. Akce se konala v obchodním centru města TAIKOO LI v prestižních prostorách související s knihovnou FangSuo.
 

Samotnou akcii za velkého zájmu médií a veřejnostně slavnostně otevřel dne 20.7.2017 svým projevem náměstek ministra zahraničních věcí ČR pan Martin Smolek. Otevření se zúčastnila i celá řada významných hostů z provincie Sichuan, zástupců institucí a generálních konzulátů.

Tato jedinečná akce byla spojená s prezentací českého skla v Chengdu a rozdělena celkově do šesti různorodých bloků. Prezentací českého skla a oficiálním zahájením akce počínaje, následovaná módní přehlídkou doplněnou českými sklářskými šperky, dále prezentací fotografií České republiky od fotografického studia Bossy Vission doplněná pracovním workshopem pro zájemce od stejné firmy jak správně fotografovat, dále prezentací a čtením české literatury předních českých autorů Bohumila Hrabala a Milana Kundery včetně četby dětské literatury knihy o Krtkovi od Zdeňka Millera a další.

Celkově čtyřdenní akce vyvrcholila v neděli 23. 7. 2017 hodinu a půl trvajícím koncertem klasické vážné hudby českých velikánů Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Františka Drdly, doplněná skladby dalších světových autorů a hraná vynikající čínskou pianistkou, slečnou Fujia Yang, na pianu české značky PETROF. V rámci občerstvení bylo možné pro zájemce ochutnat i českou minerální vodu Mattoni.

Akce Víkend České kultury v Chengdu 2017 pořádal Generální konzulát ČR v Chengdu ve spolupráci s CzechTrade Chengdu a Bossy Vission v prostorách souvisejících s knihovnou FangSuo, TAIKOO LI. Samotná akce byla součástí konceptu aktivit „České dny v provincii Sichuan – český rok na Hedvábné stezce 2017“.

 

Galerie


Víkend Kultury v Chengdu 2017