česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na 6. ročníku studijního veletrhu univerzit v Chengdu

Dne 26. března 2019 se v Chengdu konal v pořadí již 6. ročník studijního veletrhu vysokých škol a univerzit pod názvem „2019 SWUFE Study Abroad Fair“.
 

Festival každoročně pořádá Southwest University of Finance and Economics v Chengdu (SWUFE). V  letošním roce se akce zúčastnilo více než 33 univerzit ze 12 zemí světa, 5 generálních konzulátů a 1 zastoupení regionu. 

ČR se prostřednictvím Generálního konzulátu v Chengdu účastnila veletrhu již potřetí po sobě. V letošním roce se na akci prezentovala i jedna česká škola, konkrétně Palackého Universita v Olomouci.  V průběhu trvání veletrhu poskytoval stánek Generálního konzulátu ČR v Chengdu obecné informace o možnostech studia v ČR, systému vzdělávání, kvalitě života a distribuoval i studijní materiály a katalogy univerzit vydávané institucemi Dům zahraničních služeb ČR a Study in CZ. V rámci letošní iniciativy a celočínské strategie „Study in CZ“, která probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Pekingu, bylo součástí stánku Generálního konzulátu ČR v Chengdu i logo „Study in CZ“ a příslušný skenovací kód pro zájemce o více informací. Akce se zúčastnilo i několik místních médií a zástupců vzdělávacích institucí provincie Sichuan.

SWUFE patří mezi největší a nejvýznamnější univerzity v Chengdu, zejména v oblasti obchodně ekonomické a finanční správy a celkově má okolo 24 000 studentů. SWUFE navázala řadu partnerství s předními světovými univerzitami a v budoucnu by chtěla své partnerství rozšířit i o české univerzity.  Pro ilustraci přikládáme webový odkaz níže a několik fotografií v příloze.

 

https://www.swufe.edu.cn/2019-03/28/201903281521546020.html

 

 

Galerie


2019 SWUFE Study Abroad Fair