česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chengdu hostilo prezentaci a výstavu obrazů a fotografií o ČR

Ve dnech 24. až 28. dubna 2018 se v Chengdu uskutečnila výstava fotografií a obrazů o ČR. Samotná výstava probíhala na prestižním místě v obchodní části centra města, v lobby budovy Pingan Tower.

Výstavu organizoval Generální konzulát ČR v Chengdu ve spolupráci s managementem budovy Pingan Tower při příležitosti letošního výročí 100 let české státnosti. Akci zahájil dne 24. dubna generální konzul Karel Šrol.

Návštěvníci výstavy měli možnost vidět soubor vybraných 25 barevných fotografií ČR vytištěných ve velkém formátu, které byly pro tento účel vybrány z databáze CzechTourism a které představovaly průřez a kombinací informací o ČR pro čínské publikum. K vidění tak byly nejenom fotografie známých měst a památek, včetně míst UNESCO v ČR, ale i průřez českou kuchyní, lidovými tradicemi apod.

Součástí výstavy byl i velký 3-D obraz Karlova mostu, u kterého se návštěvníci mohli vyfotografovat. Celá výstava byla rovněž doplněna promítáním propagačních a turistických filmů a materiálů o ČR, které na velké LCD obrazovce běžely po celou dobu konání výstavy.

Vzhledem k úspěchu výstavy mezi veřejností zvažuje Generální konzulát ČR v Chengdu, že by podobnou akci uskutečnil i v příštím roce 2019.

Galerie


Výstava fotografií a obrazů ČR v Pingan Tower Chengdu