česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EUPIC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR se prezentovala v rámci Dne Evropy v Chengdu

Dne 10. května 2018, při příležitosti Dne Evropy (9. května), se ČR spolu s některými dalšími státy EU prezentovala na společné prezentační akci v Chengdu.

Samotná událost probíhala ve spolupráci s městem Chengdu, Evropskou komorou v ČLR, a organizací EUPIC (EU Projects Innovation Center) a kromě ČR se jí zúčastnilo ještě dalších 5 evropských zemí (Francie, Německo, Itálie, Maďarsko a Polsko) mající své zastoupení v Chengdu či v sousedním Chongqingu. Letošní EU akce v Chengdu rovněž navázala na loňský rok Dne Evropy a 60. výročí Římských smluv, který se uskutečnil v samosprávním městě Chongqing a kterého se ČR rovněž účastnila.

Akce se uskutečnila v prostorách nové prestižní budovy CCEC (Center for China and Europe Cooperation) a v areálu okolo budovy, která se nachází v moderní části města. ČR se zde, na prostorách několika desítek metrů, prezentovala výrobky z českého křišťálu, dále českým pivem (Pivovary Budvar, Primátor, Černovar, Bakalář a Pražačka), sportem, zejména prezentací českého hokeje a dosavadní spoluprací v oblasti hokeje mezi ČR a provincií Sichuán a samozřejmě i automobily Škoda, jejíž dva modely Superb a Kodiaq byly vystaveny v průběhu celé akce. Český pavilón rovněž doplňovala prezentace vybraných fotografií a obrazů o ČR, včetně propagačních videí o ČR a stánku s turistickými brožurkami o ČR, včetně map a informací a možnostech studia a systému vzdělávání v ČR, katalogu českých vysokých škol atd. Český stánek rovněž prezentoval letošní výročí 100 let české státnosti (české a slovenské století).

Akce byla rozdělena na dvě části. Při odpolední části, za účasti veřejnosti a médií, probíhali kromě prezentačních akcí i další aktivity a kulturní akce pro školy a děti spočívající mj. i ve vědomostních testech o jednotlivých prezentovaných zemích EU doplněné cenami. Dále probíhaly sportovní aktivity, jako byl např. fotbal, včetně střílení penalt, žonglování s míčem apod. Večerní část se naopak nesla v duchu slavnostní recepce, která byla slavnostně zahájena projevy zástupce evropského parlamentu maďarského europoslance Istvána Ujhelyi, zástupce Delegace EU v ČLR pana Laurent Bochereau, zástupce stranického tajemníka města Chengdu pana Tu Zhi  a dalšími významnými projevy ze strany zástupců města Chengdu či dalších participujících institucí.

Každá z 6 prezentujících se EU zemí se rovněž během recepce prezentovala svojí kuchyní, za ČR byl v menu podáván řízek s bramborovým salátem. Součástí večerní akce bylo i slavnostní podepsání „Memoranda o spolupráci v turismu mezi EU a Čínou“ (China Tourism Academy, Europe-China „One Belt One Road“ Culture and Tourism Development Committee a Chengdu Tourism Bureau a EUPIC) následované velkolepým rozsvícení celé výškové budovy CCEC prostřednictvím zástupců EU a ČLR, kterou za ČR rozsvítil generální konzul Karel Šrol.

 

Níže přikládáme pro ilustraci odkazy z médií a několik fotografií v příloze.

https://mp.weixin.qq.com/s/-Z-vjCWga_SmEuubCj4HtQ

http://sc.people.com.cn/n2/2018/0511/c345167-31564131.html

http://kscgc.sctv.com/sctv/redian/2018/05/10/357285_shared.html?from=groupmessage&isappinstalled=0

http://epaper.scdaily.cn/shtml/scrb/20180511/191496.shtml

http://news.eastday.com/s/20180511/u1ai11425421.html

http://www.dzwww.com/xinwen/shehuixinwen/201805/t20180511_17356729.htm

přílohy

2018 Evropsky den - Chengdu