česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filmový festival zemí V 4 Chengdu a Chongqing

Ve dnech 23 až 29. prosince 2016 se při příležitosti 25. výročí založení Visegrádské čtyřky uskutečnil v Chengdu a v Chongqingu historicky první filmový festival zemí V4.

Akce se konala souběžně v obou dvou městech celý týden ve spolupráci generálních konzulátu zde působících, tedy České republiky a Polska v Chengdu a Maďarska v Chongqingu. Festivalu se zúčastnila řada významných hostů, včetně představitelů místní samosprávy a institucí, médií a diplomatů. Celková účast dosáhla několika set diváků.

Součástí zahájení V4 festivalu filmů v Chengdu, které se konalo v prestižním obchodním areálu Tai Koo li ve spolupráci s knihkupectvím Fang Suo, byla prezentace jednotlivých zemí v oblasti zejména kultury a dále předčítání knih některých autorů v původním znění s překladem do čínštiny. Zástupce Generálního konzula ČR v Chengdu pan Petr Doležal předčítal divákům úryvek z Knihy smíchu a zapomnění autora Milana Kundery, kterou zde lze, spolu s dalšími knihy českých autorů jako B. Hrabala nebo J. Haška, zakoupit.

ČR byla na Štědrý den prezentována filmem Kolja, který byl promítán v původním znění s čínskými titulky.