česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulát ČR v Chengdu uspořádal slavnostní recepci

Dne 18. 10. 2019 uspořádal Generální konzulát ČR v Chengdu v hotelu Ritz Carlton slavnostní recepci u příležitosti státního svátku ČR a k 70. výročí navázání diplomatických vztahů s ČLR.

Na 350 hostů z řad zástupců místní vlády, diplomatického sboru, podnikatelů, české komunity a přátel České republiky si mohlo vychutnat večer plný českého jídla a pití, české hudby či produktů českého sklářského a automobilového průmyslu.

V rámci recepce byly prezentovány společnosti jako Pilsner Urquell, Budějovický Budvar, Becherovka či Palírna u Zeleného stromu v Prostějově. Hlavní sál recepce obohatily dva nejnovější modely aut automobilky Škoda – Superb a Kodiaq. Na programu recepce byla rovněž prezentace českých sklářských firem Šenýř, Jiří Pačínek či Luxury Gold, která proběhla jak formou módní přehlídky, kdy modelky předvedly skleněné šperky, tak i prezentací výrobků ve foyer hlavního sálu.

V průběhu celého večera hosty doprovázel 23členný orchestr, který odehrál státní hymny obou zemí a následně v rámci koncertu prezentoval množství skladeb od významných českých skladatelů – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a dalších – a připomněl tak, proč česká klasická hudba patří mezi ty světově nejuznávanější. O doprovod se rovněž na klavíru Petrof postaral klavírní umělec p. Richard Pohl, a to společně se svou chotí, operní pěvkyní Wang Xingxing.

Ve foyer hlavního sálu také souběžně probíhala výstava fotografií mapující 70 let trvající cestu česko-čínských vztahů. Hosté si zde mohli prohlédnout fotografie z počátků vzájemných vztahů (od pověřovacích listin prvního československého velvyslance v ČLR) až po fotografie z návštěvy prezidenta Xi Jinpinga v ČR v roce 2016.

Galerie


National Day Reception