česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulát v Chengdu zorganizoval dvojici klavírních koncertů české klasické hudby

V týdnu od 12. do 16. 10. zorganizoval Generální konzulát ČR v Chengdu dva klavírní koncerty, které shlédly bezmála dvě stovky účastníků.

Koncerty se nesly v pozitivním duchu, neboť se jednalo o první větší čistě kulturní akce pořádané v tomto kalendářním roce. Covid-19 v ČLR na dlouhé měsíce přerušil pořádání akcí v uzavřených prostorách a k jejich znovuobnovení došlo až v nedávné době. V úvodním slově byla proto vyzdvižena skutečnost, že klasická hudba (a umění obecně) dokázala překonat nejenom světové války či ekonomické krize, ale i pandemie. Naopak, vždy přinášela radost a odpočinek, což pevně věříme, že dokázaly i oba pořádané koncerty.

První koncert se uskutečnil dne 13. 10. 2020 v prostorách sálu knihkupectví Yan Ji You v obchodním centru IFS v centru Chengdu. Celý koncert byl odehrán na klavíru české výroby Petrof a hosté si mohli vychutnat Smetanovu Vltavu, Dvořákovu Humoresku či například Kolombínu Bohuslava Martinů.

Druhý koncert se uskutečnil dne 15. 10. 2020 v sousední metropoli Chongqing. Ve zcela zaplněných prostorách sálu oficiálního dealera pian Petrof si hosté poslechli stejnou sestavu český skladeb, tentokrát zahranou na pianu Rösler (součást Petrof Family Brands).

Oba koncerty dokreslovala prezentace fotografií české krajiny a památek, která ve spojení s klavírní hudbou některé dle ohlasů doslova „přenesla do Čech“. Hosté měli dále také možnost shlédnout výrobky českého sklářství, jejichž výstava byla součástí obou koncertů. 

Pevně věříme, že se jedná o začátek řady dalších kulturních akcí v regionu.

Galerie


Klavírní koncerty 2020