česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P.Doležal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Noc českého piva a české hudby v Chengdu

Dne 13. října 2018 se v Chengdu uskutečnila kulturní akce „Noc českého piva a české hudby“.

Akci, která je součástí podzimní akce „Chengdu Europe Cultural Season 2018“, pořádal Generální konzulát ČR v Chengdu ve spolupráci se zahraničních úřadem města Chengdu ve venkovních prostorách terasy prestižního hotelu Fraser Suites v centru města. ČR se tak zařadila po bok dalších 8 evropských zemí, které se Evropského týdne kultury v Chengdu v letošním roce účastní.

Kulturní akci zahájil svým slavnostním projeven generální konzul Karel Šrol. Za město Chengdu se zahájení akce zúčastnila zástupkyně generálního ředitele zahraničního odboru města Chengdu paní Wu Zhijuan.

Hosté, kteří se akce zúčastnili, včetně zástupců diplomatického sboru, institucí provincie Sichuan, představitelů obchodních společností, zástupců české komunity a řady médií, se během večera mohli těšit ze sudového piva Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar a Pivovar Primátor doplněné o občerstvení ve formě masných výrobků typických pro českou kuchyni. Součástí akce byla rovněž výstava fotografií Prahy a ČR od čínského fotografa žijícího v Chengdu pana Jiao Hongbiao. V rámci kulturní prezentace doprovázelo celý večer vystoupení české kapely Blue Star Orchestra, která pro navození příjemné atmosféry prezentovala tradiční českou hudbu a klasické písně z ČR, zejména z období první republiky.

Pro ilustraci v příloze přikládáme několik fotografií z akce

Galerie


Chengdu beer Night