česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora výuky českého jazyka na univerzitě v Chengdu

Generální konzulát ČR v Chengdu předal výukové materiály českého jazyka katedře slovanských jazyků na Chengdu Institute Sichuan International Studies University.

Na podzim roku 2018 byla na Chengdu Institute Sichuan International Studies University zahájena výuka českého jazyka, který se zde aktuálně učí již přes 50 studentů ve dvou ročnících. Počet studentů češtiny a zájem o samotnou Českou republiku každým nově otevřeným ročníkem narůstá a univerzita předpokládá, že tato tendence bude pokračovat i v nadcházejících ročnících.

Ve středu 9. října 2019 proto katedru slovanských jazyků navštívil konzul Marek Zelinka, aby učitelům předal několik desítek učebnic českého jazyka, českých knih, slovníků, map apod.

V současné době český jazyk vyučují celkem 3 učitelé – jeden rodilý Čech a dvě Číňanky (Eva a Anežka). Slavnostnímu předání pomůcek byli přítomni nejen všichni učitelé, ale i několik studentů českého jazyka. Ti tento moment využili i ke krátké konverzaci s pracovníkem generálního konzulátu a mohli si tak procvičit znalosti získané v průběhu studia.

Galerie


Delivering study materials