česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednáška o české hudbě na Sichuanské konzervatoři

Dne 8. 12. 2017 se v prostorách hlavního sálu Sichuanské konzervatoře (Sichuan Conservatory of Music) za přítomnosti zástupců GK Chengdu, velkého počtu čínských studentů a profesorů uskutečnila odborná přednáška českého univerzitního profesora klavírní hudby pana Richarda Pohla doplněná o živé ukázky z děl předních klasických českých umělců.
 

 

Kulturní akce byla organizována Generálním konzulátem České republiky v Chengdu ve spolupráci s jednou z předních hudebních institucí v celé Číně – Sichuanskou konzervatoří, která je považována za největší instituci svého typu na světě. Přednáška byla důkazem o slibně se rozvíjející spolupráci mezi zastupitelským úřadem České republiky v Chengdu a Sichuanskou konzervatoří, která již byla započata v minulých měsících, kdy kvartet studentů z posledního ročníku úspěšně účinkoval na letošní recepci k oslavě státního svátku ČR.

 

Obsahem přednášky profesora Pohla, který v současné chvíli vyučuje klavírní hudbu na Jiu Jiang University v provincii Jiangxi, byla dvě témata přibližující českou hudbu. První téma neslo název: „Česká hudba a metodologie výuky klavíru“ a druhé se čínskému publiku představilo pod označením: „Úvod do středoevropské výuky klavíru s důrazem na její tradice“. Na konci přednášky také proběhla diskuse s čínskými studenty, kteří se detailněji zajímali o různorodé  otázky spojené s českou hudbou.

 

 

 

Galerie


Přednáška o české hudbě na Sichuanské konzervatoři