česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Petr Doležal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Propagace ČR spojená s turistickým seminářem v regionu Guangxi

Dne 20.května zorganizoval Generální konzulát ČR v Chengdu ve spolupráci s Czechtourism Šanghaj turistický seminář pro cestovní agentury a média zaměřený na prezentaci ČR jakožto atraktivní turistické destinace.

Akce se uskutečnila v hlavním městě autonomního regionu Guangxi v Nanningu (region Guangxi s cca 50 milióny obyvatel je nově v působnosti GK Chengdu s účinností od 1. května 2019) a byla zaměřená zejména na podporu incomingové turistiky do ČR. Turistická část byla doplněná vízovými prezentacemi k problematice schengenských víz a ADS turistických skupin. O akci zaměřenou na ČR byl velký zájem jak ze strany médií tak i cestovních agentur, neboť v průběhu července t. r. by měl být z nedalekého města Shenzen otevřen v pořadí již 5. přímý let mezi ČLR a ČR, který by měla provozovat letecká společnost Sichuan Airlines (2x týdně).

Seminář otevřel svým slavnostním projevem generální konzul ČR v Chengdu pan Karel Šrol a za čínskou stranu jej zahájil ředitel provinčního úřadu pro kulturu a turistiku pan Chen Da Xing. V průběhu semináře se svými prezentacemi vystoupili také ředitel Czechtourism Šanghaj pan Štěpán Pavlík, konzul GK Chengdu pan Petr Doležal s vízovou prezentací či managerka vízové outsourcingové firmy VFS Global (zastupující ČR) pro jihozápadní Čínu paní Helen Liu.

Akce, která se konala v souvislosti i s letošním 70. výročím navázaní bilaterálních vztahů mezi ČR a ČLR, se zúčastnilo 40 cestovních agentur a zástupci místních médií včetně hlavní TV provincie Guangxi, která o semináři natočila obrazový dokument do své hlavní zpravodajské relace. Pro ilustraci přikládáme odkazy médií a několik fotografií v příloze.

 

http://gxrb.gxrb.com.cn/html/2019-05/21/content_1598401.htm

http://www.gxfao.gov.cn/show/4631.html

Galerie


Turistický seminář v Guangxi