česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Skvělá klavíristka Jitka Fowler Fraňková nadchla diváky v městě Chongqing

Dne 10. listopadu 2016 se v prestižním Guotai Art Center v Chongqingu uskutečnil nádherný klavírní koncert české pianistky.  Akce se konala pod záštitou generálního konzula ČR v Chengdu a byl organizován společností PETROF a jejím místním distributorem Joyful Piano Store.

Stovky unešených diváků se těšily ze skladeb hraných na koncertním klavíru PETROF od skladatelů jako Antonín Dvořák, Sergej Rachmaninov, Bedřich Smetana a Fryderik Chopin. Hosty uvítali svými projevy generální konzul Zbyněk Noha a manažerka společnosti PETROF Jana Řeháčková.

Jitka Fowler Fraňková patří mezi nejlepší české a světové klavíristky s mnoha prestižními oceněními. Vystudovala hru na klavír v Praze, Českých Budějovicích, Štýrském Hradci a Houstonu. Jako sólistka vystupovala v řadě zemí a před koncertem v Chongqingu absolvovala turné v dalších čínských městech.

Koncert v městě Chongqing byl přijat bouřlivým potleskem a publikum si vyžádalo řadu přídavků. Dvě skladby zahrála Jitka Fowler Fraňková s místním výborným houslistou jako symbolické gesto silných kulturních kontaktů mezi Českem a Čínou.

Galerie


Jitka Fowler Frankova Concert in Chongqing