česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: K.Šrol
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

1. ročník Mezinárodního dětského letního kempu provincie Sichuan za účasti ČR

Ve dnech 23 až 30. 7. 2017 se v Chengdu, v provincii Sichuan uskutečnil 1. ročník mezinárodního dětského letního kempu pro partnerská města a sesterské provincie města Chengdu a provincie Sichuan, pod názvem: 1st International Sister City Youth „Vision Sichuan“ Summer Camp.
 

Historicky 1. ročníku akce se celkově zúčastnilo 110 dětí z šesti států Evropy, včetně ČR. Kromě skupiny 8 dětí (+ vedoucí) ze Středočeského kraje, který má partnerství s provincií Sichuan, se dále zúčastnili děti z Německa, Velké Británie, Itálie, Polska a Belgie.

Slavnostního zahájení akce proběhlo dne 24. 7. 2017 v Chengdu, v provinčním hotelu Jingjiang za účasti vysokých představitelů provincie Sichuan, médií a řady významných hostů včetně diplomatického sboru. Za ČR se zúčastnil generální konzul ČR v Chengdu pan Karel Šrol. Každá ze 6-ti zemí, které na „Summer Camp“ vyslala své zástupce, se na zahájení prezentovala krátkým vystoupením a představením své země a provincie, kterou zpravidla přednesl dospělý vedoucí skupiny dětí. ČR se jako jediná prezentovala připraveným vystoupením dětského účastníka akce, což sklidilo velký aplaus, uznání a pozitivní zájem médií.

Akce byla organizována Úřadem ministerstva zahraničních věcí provincie Sichuan, ve spolupráci s městem Chengdu. Vzhledem k zájmu a pozitivním ohlasům na akci, lze předpokládat pokračování dalšího, 2 ročníku akce, v příštím roce.

 

odkaz na ohlas akce z místních médií

http://cbgc3.scol.com.cn/news/55734?from=singlemessage&isappinstalled=0

 

Petr Doležal, konzul

 

Galerie


1. Youth Summer Camp Sichuan province