česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chengdu s Prahou spojuje přímá letecká linka

Od 12. srpna 2016 propojila pravidelná přímá letecká linka společnosti Sichuan Airlines hlavní města provincie Sichuan (S´-čchuan) a Česka. Generální konzulát České republiky v Chengdu úzce spolupracoval a nadále bude úzce spolupracovat se Sichuan Airlines, cestovními kancelářemi a dalšími partnery, aby tento přímý let měl úspěch.

Přímá letecká linka s frekvencí dvakrát týdně symbolicky snižuje vzdálenost mezi Českem a jihozápadní Čínou a dále zlepšuje podmínky pro spolupráci v řadě oblastí. Za méně než 10 hodin pohodlného a příjemného letu se mohou pasažéři kochat krásami Česka a provincie Sichuan, setkat se se svými obchodními partnery či navštívit přátele v Česku, resp. v provincii Sichuan.

Pravidelná přímá letecká linka následuje předchozí přímé charterové lety Sichuan Airlines v první polovině roku 2016. Letecká společnost Sichuan Airlines si vybrala Prahu jako destinaci svého prvního přímého letu do Evropy zejména díky rozsáhlé a stále se rozvíjející spolupráci mezi Českem a provincií Sichuan (a celou jihozápadní Čínou), včetně oblastí jako investice, obchod, regionální partnerství, vzdělávání, cestovní ruch, kulturní výměna či tradiční čínská medicína (TCM).

Generální konzulát s potěšením zaznamenal strmý nárůst počtu žádostí o víza, který ukazuje velký zájem občanů z jihozápadní Číny o cesty do Česka za dovolenou, obchodem či přáteli. Více informací o schengenských vízech naleznete zde na stránkách GK Chengdu a zde na stránkách VFS Global.

Internetové stránky společnosti Sichuan Airlines: www.scal.com.cn

Galerie


Direct Flight between Chengdu and Prague