česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chengdu týden hostilo Světové policejní a hasičské hry

Když v roce 1985 neziskový svaz (World Police & Fire Games Federation) poprvé uspořádal Policejní a hasičské hry - The World Police & Fire Games, nikdo asi netušil, jaký budou mít jednou úspěch. Hry se konají na různých místech zeměkoule a staly se výjimečnou mezinárodní sportovní událostí, která nabízí policistům, hasičům, celníkům či zaměstnancům vězeňské služby příležitost předvést své atletické dovednosti v celkem 56 disciplínách. V průběhu let získávají hry na popularitě, zvyšuje se počet účastníků a účastnících se států, mění se i počet disciplín.

V letošním roce se tyto hry konaly historicky poprvé na Asijském kontinentu, konkrétně v Číně, ve městě Chengdu. Hry probíhaly po dobu 9ti dnů, od 9. do 18. srpna 2019. Letošního ročníku se zúčastnili zástupci 79 zemí z celého světa, včetně ČR a celkový počet účastníků her dosáhl 8360 sportovců, kteří soutěžili v 56 disciplínách.

Česká delegace, čítající 23 členů, se ani v silné konkurenci neztratila a dosáhla řady významných úspěchů. Český tým získal velké množství medailí např. v plávání, běhu na čas do schodů výškové budovy v plném hasičském vybavení, v karate, v disciplíně Ultimate Fire Fighter aj.

Celkově získal český tým 13 zlatých, 12 stříbrných a 16 bronzových medailí, což je nepochybně velký úspěch.

Galerie


2019 Police and Fire Games in Chengdu