česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den Evropy se slavil v Chongqingu s prezentací českého generálního konzula

Dne 20. května 2016 EUCCC zorganizovala oslavu Dne Evropy v městě Chongqing (Čchung-čching). Část z ní byla věnována prezentaci nového generálního konzula ČR Zbyňka Nohy. Představil ČR a hovořil o možném rozvoji spolupráce s městem Chongqing.
 

Obchodní komora EU v Číně (EUCCC) připomněla svou akcí významný historický Den Evropy a umožnila na oslavě svým členům a hostům navázat nové kontakty. Ve své prezentaci český generální konzul Zbyněk Noha označil svou zemi za atraktivní destinaci pro zahraniční investice, krásné místo pro návštěvy turistů, za spolehlivého a stabilního obchodního partnera a tradiční zdroj vyspělých technologií a zručných a vzdělaných lidí.

Oblasti spolupráce, které mají významný potenciál ve vztazích Česka a jihozápadní Číny, zahrnují zejména všeobecné letectví – včetně tréninku pilotů, automobilový průmysl, strojírenství, sklářství, vzdělání, zdravotnictví. Prezentace se také zaměřila na informace o českém potravinářství, nápojích, sportu a nejznámějších značkách. Během koktailu se servírovaly ukázky českého jídla a pití, včetně Budějovického Budvaru a minerální vody Mattoni. K příjemné atmosféře večera přispěl i místní mladý talentovaný pianista, který hrál na klavír značky PETROF.

Akce se zúčastnili zejména členové obchodní komunity z Chongqingu, představitelé municipální vlády, diplomaté, intelektuálové, členové české komunity a organizátoři z EUCCC.

Oslavy Dne Evropy se uskutečnily v příjemném a přátelském prostředí restaurace Baker Street Kitchen Bar, která se nachází v samém srdci Chongqingu.

Galerie


Day of Europe in Chongqing with a Presentation about Czechia