česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Roman Musil
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulka ČR paní Kateřina Vovková navštívila Chongqing

Ve dnech 21.4. – 24.4.2021 se generální konzulka České republiky paní Kateřina Vovková setkala se a jednala s DG FAO chongqingské municipality, navštívila showroomy společnosti CZ&Laska, zastupující české sklářské firmy, a firmy Petrof, tradičního českého výrobce klavírů a pianin. 

Ve dnech 21.4. – 24.4.2021 navštívili Chongqing generální konzulka České republiky paní Kateřina Vovková a ekonomický konzul pan Roman Musil. Setkali se a jednali s DG FAO chongqingské municipality panem Zhang Yongwu. Pobyt v Chongqingu byl dále využit k  návštěvě showroomů společnosti CZ&Laska, zastupující české sklářské firmy, a firmy Petrof, tradičního českého výrobce klavírů a pianin. Závěrem se oba pracovníci účastnili recepce k 30. výročí vzniku Visegrádské čtyřky.

Během jednání s DG FAO chongqingské municipality panem Zhang Yongwu se obě strany shodly na co nejširším spolupráci v ekonomické a kulturní oblasti, a to i v souvislosti s ekonomickým clusterem Chengdu – Chongqing. 

Téhož dne paní generální konzulka Kateřina Vovková a pan Roman Musil, EK, navštívili v doprovodu pí Luowen, zástupkyně firmy CZ&Laska, pavilon českého skla. Nachází se v centru Chongqingu, v budově The Belt and Road Commodity Exhibition and Trading Center. Lze konstatovat, že český pavilon svým zaměřením na tradiční špičkové české sklo, šperky a bižuterii mezi ostatními vystavovateli opravdu vyniká. Pavilon vznikl díky spolupráci GK Chengdu, Czech Trade, Chongqing Free Trade Port Area Development and Management Group, chongqinské Belt and Road Commodity Exhibition and Trading Center Co., Ltd., firmě CZ&Laska a Bainian Silk Road Import and Export Trade Co. Ltd.

Následovala návštěva prodejny firmy PETROF, kterou nás proved pan Cao Chengwei, reprezentant firmy. Prodejna se skládá z několika sálů s vystavenými hudebními nástroji v celé škále cenové a kvalitativní, přičemž jeden ze sálů je také sálem koncertním. Klavíry PETROF mají v Číně velmi dobrou pověst. Čínští obchodní partneři především vyzdvihují nástroje PETROF díky široké dynamice, vysoké kvalitě provedení a v neposlední řadě kvalitě zvuku. 

Vypracoval Roman Musil, ekonomický konzul

přílohy

Generální konzulka ČR paní Kateřina Vovková DG FAO... 172 KB JPG (Obrázek / Fotka) 4.5.2021

Generální konzulka ČR paní Kateřina Vovková na návštěvě... 152 KB JPG (Obrázek / Fotka) 4.5.2021