česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulka paní Kateřina Vovková navštívila město Neijiang v provincii Sichuan

Návštěva se uskutečnila ve dnech 22 – 23. března 2022 a na cestě ji doprovázel ředitel pobočky Czechtrade Chengdu pan Michal Dúbrava.
 

Město Neijiang těží především ze své strategické polohy – nachází se na půli cesty mezi velkoměsty Chengdu a Chongqing, tedy uprostřed dvou ekonomicky propojených průmyslových a biotechnologických gigantů.

Návštěva se uskutečnila na základě pozvání vícestarosty města Neijiang pana Chen Jianjun, kterému je Česká republika velmi blízká, neboť působil jako zástupce velvyslance na čínském velvyslanectví v Praze a hovoří výborně česky.

Mimo několik jednání s představiteli místní vlády navštívili zástupci generálního konzulátu i velké továrny a sídla společností důležitých pro ekonomiku města. Představena byla např. firma Jinhong Crankshaft vyrábějící klikové hřídele do všech typů vozidel včetně nákladních i zemědělských, biotechnologická společnost Huiyu Pharmaceutical vyvíjející a vyrábějící léky proti rakovině či společnost Tranvic, která je jednou z největších ocelářských společností v Číně.

Na základě zkušeností z návštěvy lze potvrdit, že rozvíjející se region jihovýchodního Sichuanu otevírá možnosti pro investice českých společností působících v Číně. Jednou takovou příležitostí může být i plánovaná výstavba nového letiště. Generální konzulát ČR v Chengdu bude spolupráci s třímilionovým Neijiangem dále rozvíjet, a to nejen v ekonomickém, ale i kulturním směru.

Galerie


Neijiang