česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

GK Chengdu uspořádal recepci v Kunmingu

Dne 29.4.2019 uspořádal GK Chengdu v Kunmingu ve večerních hodinách recepci k připomenutí roku 70. výročí navázaní diplomatických vztahů mezi ČR a Čínou.
 

Dne 29.4.2019 uspořádal GK Chengdu v Kunmingu (hlavní město provincie Yunnan), ve večerních hodinách recepci k připomenutí roku 70. výročí navázaní diplomatických vztahů mezi ČR a Čínou.

Recepce byla první, kterou GK od svého vzniku uspořádal mimo své sídelní město Chengdu, a proto věnoval přípravě velkou pozornost. Hlavním hostem za čínskou stranu byl p. Zhang Guohua, viceguvernér vlády provincie Yunnan. V rámci recepce proběhl klavírní koncert vybraných děl slavných českých skladatelů, který přednesl klavírní virtuoz p. Richard Pohl.

Provincie Yunnan se svým hlavním městem Kunmingem nebyla pro místo konání recepce vybrána nahodile. Yunnan skýtá velký turistický potenciál, jak pro cesty českých turistů, tak pro cesty turistů z Yunnanu do ČR. Bylo proto nanejvýš vhodné představit zde, v příjemném prostředí mezinárodního hotelu Sofitel, Českou republiku nejen jako jednoho z vlastně nejstarších partnerů ČLR na mezinárodní politické scéně, ale také jako krásnou zemi s bohatou kulturní tradicí.

V rámci recepce byla představena česká kuchyně, jakož i úspěšní zástupci lihovin (Becherovka) a pivovarnického průmyslu (Plzeňský Prazdroj, Primátor). Kromě kulinářských a nápojových specialit měli přítomní možnost seznámit se s celou škálou výrobků firmy Škoda Auto prostřednictvím filmové a obrazové produkce.

Recepci navštívili zástupci místní diplomatické komunity, provinčních institucí, univerzit, firem a veřejnosti jak čínské, tak české, kteří odcházeli s příjemným kulturním a gastronomickým zážitkem a doufejme vzpomínkou na Českou republiku, kterou jim zprostředkoval  GK Chengdu.

přílohy

Recepce v Kunmingu - klavírista R. Pohl 128 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.5.2019

Recepce v Kunmingu 168 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.5.2019

Recepce v Kunmingu 150 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.5.2019

Recepce v Kunmingu 131 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.5.2019