česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Petr Doležal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Smolek navštívil Chengdu a provincii Sichuan

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR pan Martin Smolek navštívil ve dnech 20 až 23.7. město Chengdu a provincii Sichuan.
 

Během své cesty zahájil dne 20. 7. čtyřdenní akci „České sklo v Chengdu a Víkend České kultury 2017, kde se ČR prezentovala sklářskými výrobky několika předních českých sklářských firem. K vidění na výstavě v Chengdu byla mimo jiné i skleněná kopie českých korunovačních klenotů či korunka vyrobená pro Miss ČR a další výrobky ze spektra oborů sklářského průmyslu, designu a home-decoru. Během víkendu rovněž zazněl koncert klasické hudby na piano české výroby PETROF a prezentace české literatury včetně čtení úryvků knih od Bohumila Hrabala a Milana Kundery či prezentace fotografií ČR.

Delegace vedená náměstkem Smolkem dále v Chengdu absolvovala jednání se zástupcem generálního ředitele zahraničního úřadu provincie Sichuan panem Wen Su, prohlédla si prostory Generálního konzulátu ČR v Chengdu a navštívila Vízové centrum společnosti VFS Global v Chengdu, zpracovávající žádosti o krátkodobá schengenská víza do ČR.

Závěrem cesty náměstek Smolek absolvoval návštěvu města Leshan, kde měl jednání se starostou města panem Zhang Tong ohledně budoucí spolupráce s ČR v oblastech obchodně ekonomické, turistické a kulturní.

Během svých jednání v provincii Sichuan náměstek Smolek ocenil dosavadní vynikající spolupráci provincie Sichuan s ČR, završenou mimo jiné otevřením Generálního konzulátu ČR v Chengdu v roce 2015 a zavedením přímého leteckého spojení mezi Prahou a Chengdu v srpnu 2016. Přímé letecké spojení výrazně přispívá k nárůstu počtu podaných vízových žádostí ze strany čínských turistů majících zájem poznávat historické, kulturní či přírodní zajímavosti v ČR.

Galerie


NM Smolek Chengdu 2017