česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Chengdu a provincie Sichuan náměstkem ministra zahraničních věcí ČR panem Lukášem Kauckým

Ve dnech 22. až 25. dubna se uskutečnila pracovní návštěva náměstka Ministra zahraničních věcí ČR pana Lukáše Kauckého a jeho delegace ve městě Chengdu a v provincii Sichuan.
 

V rámci své cesty vystoupil náměstek Kaucký na konferenci věnované nejen prezentaci turistických, přírodních a kulturních pamětihodností regionu Leshan, ale rovněž průmyslových firem, které v budoucnu plánují expanzi a investice na evropských trh.

Náměstek Kaucký se dále setkal k jednáním se zástupci samosprávy města Leshan, s viceguvernérem provincie Sichuan panem Zhu Hexin a starostou města Chengdu panem Luo Qiang. Mezi hlavní diskutovávaná témata patřil zájem o zvýšení vzájemné turistické výměny či rozvoj stávající přímé letecké linky z Prahy do Chengdu. Předmětem jednání bylo i hledání možností pro prohloubení ekonomické spolupráce, včetně zvýšení přílivu oboustranných investic. Z čínské strany zazníval opakovaně o navázání partnerských vztahů mezi městy v ČR a v provincii Sichuan. Zmíněna byla i plánovaná květnová cesta prezidenta M. Zemana do ČLR a záměr na realizaci cesty některého z vrcholných představitelů provincie Sichuan do ČR ještě během letošního roku.

Galerie


Second visit of Deputy minister L.Kaucky May 2017