česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva provincie Sichuan hejtmankou Středočeského kraje paní Jaroslavou Pokornou Jermanovou

Ve dnech 22 až 25. března 2017 se uskutečnila návštěva provincie Sichuan delegací Středočeského kraje vedené novou hejtmankou kraje paní Jaroslavou Pokornou Jermanovou, která byla její první mimoevropskou zahraniční cestou od jejího uvedení do funkce.
 
 

Delegace vedená hejtmankou absolvovala řadu jednání, kde mezi ty nejvýznamnější patřilo zahájení a účast na konferenci „Discover the Czech Republic“ včetně představení ČR a Středočeského kraje, pořádané ve spolupráci Generálního konzulátu ČR v Chengdu, CzechTrade Chengdu a CzechTourism, dále jednání s guvernérem provincie Sichuan panem Yin Li a v neposlední řadě i návštěva města Miayang (druhého největšího města provincie Sichuan), kde delegace vedená hejtmankou absolvovala jednání se starostou města panem Liu Chao a návštěvu firmy Changhong včetně jednání s vedením firmy Changhong a jejím prezidentem panem Zhao Yong.

Cílem cesty bylo posílení dosavadní velmi úspěšné regionální spolupráce mezi provincií Sichuan a Středočeským krajem zejména v oblastech obchodu a investic, turistiky, kultury a školství.