česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SFAO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová generální konzulka paní Kateřina Vovková byla u příležitosti svého nástupu přijata guvernérem provincie Sichuan

Guvernér provincie Sichuan pan Qiang HUANG přijal dne 8. 7. 2021 novou generální konzulku ČR v Chengdu paní Kateřinu Vovkovou.

Pan Huang, který byl zvolen novým guvernérem provincie Sichuan rovněž teprve nedávno (počátkem února 2021), přivítal novou českou generální konzulku v Chengdu a popřál ji mnoho pracovních úspěchů. V rámci společného setkání, které se neslo ve velmi přátelském a pozitivním duchu, představil provincii Sichuan nejen jako provincii bohatou na kulturní dědictví či krásnou přírodu, ale také jako provincii s velkým potenciálem pro hlubší vzájemnou spolupráci v oblastech jako je letectví, čistá energie či obchod.

Nová paní generální konzulka během schůzky vyzdvihla základní pilíře spolupráce mezi Českou republikou a regionem jihozápadní Číny. Zmínila tak přímé letecké spojení mezi Chengdu a Prahou, spolupráci v oblasti letectví (výcvik čínských pilotů, vývoj letounu či zapojení české firmy při stavbě nového mezinárodního letiště v Chengdu) nebo možnost posílení spolupráce v oblasti nanotechnologií a zdravotnictví. Vyjádřila naději, že po konci pandemie Covid-19 se obnoví nejen přímé letecké spojení mezi Prahou a Chengdu, ale i na ni navázaný turismus.