česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavili jsme první vydané schengenské vízum na GK Chengdu a první přímý let mezi Chengdu a Prahou

Generální konzulát ČR v Chengdu společně s leteckou společností Sichuan Airlines uspořádali slavnostní koktail na počest prvního schengenského víza vydaného na GK Chengdu a na počest prvního přímého letu z Chengdu do Prahy společnosti Sichuan Airlines.
 

Dne 24. února 2016 se v hotelu St. Regis Chengdu uskutečnila slavnost při historické příležitosti prvního vydaného víza a přímé letecké linky. Ve svých projevech představitel s´-čchuanské vlády Chen Wenhua, generální konzul Zbyněk Noha a prezident s´-čchuanských aerolinek Li Haiying zdůraznili význam přímé linky a výborné spolupráce mezi ČR a provincií S´-čchuan, resp. západní Čínou.

Významný občan provincie S´-čchuan obdržel od generálního konzula symbolické první schengenské vízum vydané generálním konzulátem ČR v Chengdu. Ve svém vystoupení uvedl, že „Generální konzulát ČR v Chengdu představuje kombinaci moderního systému a tradičního českého vlídného přístupu.“ Dodal, že personál konzulátu „pracuje stejně rychle, jako Sichuan Airlines létá“. Čínští žadatelé se dočkají svého vydáného víza do čtyř pracovních dnů.

Návštěvníci se mohli také potěšit vystoupením skvělého čínského tanečního souboru a pianistky na klavír značky PETROF. Mezi občerstvením nechybělo české pivo Budvar.

Mezi cca dvěma stovkami vzácných hostů byli místostarosta Chengdu pan Liu Shoucheng, generální konzulové řady zemí, vrchní ředitelé a vedoucí pracovníci mnoha  institucí a úřadů provincie S´-čchuan a města Chengdu, členové české komunity ze S´-čchuanu a Čchung-čchingu.

O události informovala místní média:

http://e.chengdu.cn/html/2016-02/25/content_555266.htm

http://tv.people.com.cn/n1/2016/0225/c25060-28148722.html

 

přílohy

Speech of CG 19 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 29.2.2016