česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: FAO Sečuánu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Protokolární přijetí generální konzulky České republiky paní Kateřiny Vovkové

V souvislosti se svým příletem do Chengdu a nástupem do funkce generální konzulky České republiky se paní Kateřina Vovková  setkala s generálním ředitelem Kanceláře zahraničních vztahů provincie Sečuán panem CUI Zhiwei  a také s generálním ředitelem Kanceláře zahraničních vztahů města Chengdu panem JIANG Binem.  

V souvislosti se svým příletem do Chengdu a nástupem do funkce generální konzulky České republiky se paní Kateřina Vovková  setkala s generálním ředitelem Kanceláře zahraničních vztahů provincie Sečuán panem CUI Zhiwei  a také s generálním ředitelem Kanceláře zahraničních vztahů města Chengdu panem JIANG Binem.  Setkání proběhla v příjemné atmosféře a byla využita k oboustranné výměně informací o zamýšlených aktivitách a možnostech další spolupráce.

Velmi dobré možnosti skýtá kulturní spolupráce a město Chengdu má velmi silný zájem na navázání partnerského vztahu s některým z českých měst. Obě strany se shodly také na dobrých možnostech spolupráce ve zdravotnictví a na úrovni univerzit.

Dále obě strany ocenily výrobky  automobilky Škoda. Dobrý zvuk má také české pivo. Velmi pozitivní ohlasy vzbuzuje investice firmy Changhong v ČR, jejíž projekt patří mezi nejúspěšnější čínské aktivity v ČR. V rámci firemní spolupráce si čínská strana cení montáže radarů pro mezinárodní nové letiště v Chengdu firmou Eldis. 

Obě strany doufají v překonání obtíží spojených s pandemií COVID, která těžce poznamenala zejména turistickou výměnu mezi Sečuánem a ČR. V této souvislosti byla také vyjádřena naděje na obnovení přímého leteckého spojení mezi Chengdu a Prahou.

Vypracoval: Roman Musil, obchodní konzul

přílohy

Setkání s DG FAO města Chengdu 118 KB JPG (Obrázek / Fotka) 10.4.2021

Setkání s DG FAO města Chengdu 2 197 KB JPG (Obrázek / Fotka) 10.4.2021