česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První česko-tibetský pivovar „Black Yak“ oficiálně otevřen

Dne 22. listopadu 2016 se uskutečnilo oficiální zahájení činnosti pivovaru Black Yak v západo-s'-čchuanském městečku Xinduqiao. Obchodní partneři z Česka a Číny vynaložili nezměrné úsilí, aby začali produkovat mimořádné pivo.

Český chmel, tibetská voda a společná vášeň pro dobré pivo – kombinace, která činí nové pivo s názvem Wild Yak (Divoký jak) výjimečným nápojem. Nově otevřený pivovar se nachází v Xinduqiao, malebném městu v prefektuře Ganzi v západní části provincie Sichuan.

Generální konzul Zbyněk Noha se zúčastnil oficiálního otevření pivovaru a popřál Divokému jakovi mnoho štěstí a úspěchu. Vyjádřil přesvědčení, že se pivo Wild Yak produkované v pivovaru Black Yak výborně hodí k s'-čchuanské a tibetské kuchyni a brzy se stane oblíbeným nápojem místních obyvatel i cestovatel z daleka.

Pan Max Nesázal, který je českým partnerem v pivovaru Black Yak, žije a pracuje v západním Sichuanu a přispívá k dobrému jménu Česka v tomto vzdáleném kraji. Úspěšně provozuje restauraci a hostel Khampa Café.

Galerie


First Czech-Tibetan Brewing House Black Yak