česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ředitel pražské zoo měl úspěšná jednání v jihozápadní Číně

Na konci dubna 2016 navštívil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek Chengdu a Chongqing a vedl úspěšná jednání o spolupráci se zoologickými zahradami v těchto městech. Dále navštívil výzkumná centra pro chov pand velkých a seznámil se se specifickými podmínkami života těchto výjimečným zvířat. Jeho cesta znamená další krok na cestě k získání páru pand velkých do České republiky.

Dne 26. dubna 2016 vykonal ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek návštěvu zoologické zahrady v samosprávném městě Chongqing a vedl jednání s jejím ředitelem Xiao Jinchuan. Hlavní témata se soustředila na výměnu expertních zkušeností s důrazem na chov a rozmnožování pand velkých a na výzkum v rámci zoo. Obě zoo mají rozsáhlé zkušenosti s chovem velemloků čínských (Andrias Davidianus) a plánují spolupráci, aby se chov tohoto největšího obojživelníka na Zemi dále rozšířil.

Dne 27. dubna 2016 se uskutečnilo další významné jednání – s ředitelem Wang Qiang ze Zoo Chengdu, v hlavním městě provincie Sichua (S´-čchuan). Témata byla shodná s těmi v Zoo Chonging se zvláštním důrazem na chov goril a zlatých opic.

Ve stejný den delegace Zoo Praha doprovázená generálním konzulem ČR navštívila Výzkumné centrum pro chov pand velkých v Chengdu a pobočku v městě Dujiangyan Národní přírodní rezervace Wolong. Čínští odborníci poskytli řadu důležitých informacích o chovu pand velkých. Zároveň se zajímali o projekt pražské zoo – návrat koně Převalského do volné přírody.

O návštěvě a spolupráci zoologických zahrad byly vydány následující zprávy:

http://mp.weixin.qq.com/s?__biz=MzA5NDMwMzAzMw==&mid=2650505210&idx=1&sn=5ec479188d82a9104d886fe0060988f5&scene=4#wechat_redirect

http://pravo.novinky.cz/p099p12f.php

přílohy

Zpráva v českém tisku 484 KB PDF (Acrobat dokument) 2.5.2016

Galerie


Director Bobek in Southwestern China