česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec ČR Bedřich Kopecký navštívil provincii Sichuan a město Chengdu

Ve dnech 20 a 21. ledna se uskutečnila pracovní cesta velvyslance ČR v ČLR B. Kopeckého do Chengdu a provincie Sichuan. Během svého pobytu uskutečnil v doprovodu generálního konzula ČR v Chengdu K. Šrola jednání s představiteli provincie (víceguvernér Yang Xingping) a města Chengdu (vícestarosta Zhu Zhihong) a zúčastnil se vystoupení na semináři pořádaném Industrial Bank ve spolupráci s agenturou Czechtourism s cílem podpořit turistický ruch do ČR.
 

Během jednání došlo ke shrnutí dosavadní velmi úspěšné spolupráce mezi ČR a provincií Sichuan. V rámci této spolupráce byla v minulém roce v provincii Sichuan realizována řada bilaterálních návštěv za účelem prohlubování obchodní a ekonomické spolupráce s ČR v oblastech jako je letectví, zdravotnictví a školství. Velký důraz byl během celého roku 2016 směřován i na podporu vynikající regionální spolupráce mezi provincií Sichuan a Středočeským krajem.

V rámci své návštěvy představil velvyslanec B. Kopecký i plán aktivit ČR pod názvem „Czech Year on Belt and Road 2017“, kde právě Sichuan, je jednou ze čtyř prioritních provincií ČR v ČLR pro letošní rok.