česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Chengdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vízový a turistický seminář ve městech Chengdu a Chongqing

Ve dnech 1. 3. a 2. 3. 2018 uspořádal GK Chengdu ve městech Chengdu a Chongqing dva vízové a turistické semináře pro zástupce místních čínských cestovních kanceláří, zástupce médií, představitele místních státních institucí zabývajících se oblastí turistiky a asociací cestovních kanceláří. Účelem semináře bylo zvýšit povědomí čínských subjektů o problematice českých schengenských víz a o možnostech turistického ruchu v České republice.

V průběhu historicky prvního vízového a turistického semináře ve městě Chengdu byly posluchačům prostřednictvím prezentace nejprve poskytnuty souhrnné informace o vízovém procesu v teritoriu pevninské Číny. Posléze přišlo na řadu seznámení účastníků semináře s jednotlivými požadavky, které každá vízová žádost musí obsahovat.

 

Druhá část prezentační akce se nesla ve znamení prezentace turistických možnosti v ČR, kdy na základě pozvání GK Chengdu na semináři se svojí prezentací vystoupil ředitel kanceláře CzechTourism v Pekingu, který svoji prezentaci zaměřil na přiblížení potenciálně zajímavých destinací pro čínské turisty v České republice.  Pozvání na seminář přijal také ředitel Schengenských operací pro Čínu ve společnosti VFS Global, který ve své prezentaci zástupcům čínských cestovních kanceláří představil portfolio nových služeb, které čínští žadatelé o Schengenská víza v současné době mohou využít. Následující den se v pořadí druhý vízový a turistický seminář uskutečnil ve stejném formátu vystupujících také v nedalekém samosprávném městě Chongqing.

 

Na závěr obou prezentačních akcí byl účastníkům seminářů poskytnut časový prostor k položení konkrétních dotazů, které se v naprosté většině týkaly žádostí o vyjasnění některých vízových předpisů či postupu při vízovém procesu. Tyto dotazy byly na místě zodpovězeny ze strany přítomných konzulárních pracovníků. Návštěvníci obou seminářů v jejich průběhu obdrželi propagační materiály o turistických možnostech v České republice a ze strany GK Chengdu zpracované materiály obsahující informace o podávání žádostí o schengenská víza v ČLR.

 

Vízový a turistický seminář v Chongqingu

Vízový a turistický seminář v Chongqingu