česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na mezinárodním veletrhu EXPO Mianyang - Sichuan

Ve dnech 17-20. září se v Mianyangu v provincii Sichuan, a za účasti ČR jako partnerské země, uskutečnilo otevření veletrhu „The 3rd China (Mianyang) Science nad Technology City International Hi-Tech Expo“.
 

ČR zde představila pavilón (o ploše 2000 m2), kde vystavila 4 sportovní letadla, 3 vozy Škoda, letecký simulátor, pivovar Budvar a další české firmy převážně leteckého a vědeckého průmyslu. Mezi účastníky veletrhu za ČR patřily Letecká amatérské asociace ČR (LAA ČR), SCAAA, AIRZONE TV, FAIR, Skyleader, Direct Fly, TL-Ultralight, PBS Velká Bíteš, Nirvana, TOS Kunming, TOS Kuřim, Škoda Auto a pivovar Budějovický Budvar.

Během následné Czech-Sichuan Cooperation Conference, kde měli čeští zástupci možnost navázat kontakty s čínskými partnery, byly podepsány Dohody o spolupráci mezi Technologickou Agenturou ČR a Sichuan Investment and Promotion Bureau a dále společností PBS Velká Bíteš se Sichuan Mianyang Minshan Industry Group Co. Ltd. Proslov na konferenci pronesli kromě jiných i bývalý ministr zahraničních věcí ČR a současný poradce prezidenta ČR Jan Kohout či člen presidia Technologické Agentury ČR Vladimír Kebo.

Další dohoda o spolupráci byla podepsána v oblasti spolupráce v turistice mezi Středočeským krajem a Sichuan Tourist Bureau následujícího dne 18.9. v Chengdu. Program a aktivity pro oficiální a obchodní část delegace zajistila zahraniční kancelář CzechTrade Chengdu a na přípravách se rovněž podílel nově založený Generální konzulát ČR v Chengdu.

 Před zahájením EXPO rovněž proběhlo v Chengdu pracovní jednání části delegace vedené J.Kohoutem s představiteli Sichuan aerolines ohledně možnosti zavedení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Chengdu. Čínská strana mmj. ocenila význam otevření nového generálního konzulátu ČR v Chengdu a rovněž i nedávnou návštěvu prezidenta Zemana v Číně.

přílohy

mianyang expo 2 279 KB JPG (Obrázek / Fotka) 25.11.2015

mianyang expo 3 253 KB JPG (Obrázek / Fotka) 25.11.2015

mianyang expo 4 253 KB JPG (Obrázek / Fotka) 25.11.2015

mianyang expo 5 304 KB JPG (Obrázek / Fotka) 25.11.2015

mianyang expo 6 242 KB JPG (Obrázek / Fotka) 25.11.2015

mianyang expo budvar 214 KB JPG (Obrázek / Fotka) 25.11.2015