česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Petr Doležal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České sklo opět rozzářilo Chengdu

Ve dnech 20 až 23. července se v jihozápadní metropoli Číny v Chengdu, v hlavním městě provincie Sichuan konala prezentační akce českého skla a výrobků českých sklářských firem. Akce se uskutečnila v rámci projektu podpory ekonomické diplomacie PROPED.
 

ČR se na této čtyřdenní akci prezentovala sklářskými výrobky několika předních českých sklářských firem, k vidění na výstavě v Chengdu byly mimo jiné i skleněná kopie českých korunovačních klenotů či korunka vyrobená pro Miss ČR a další výrobky ze spektra oborů sklářského průmyslu, designu a home-decoru. Na ploše o velikosti 150 m2 prezentovaly své výrobky české firmy Šenýř Bijoux, Jiří Pačínek hand made Glass, Halama - Czech Art Crystal, Moser, Caesar Crystal Bohemia a Crystalite Bohemia.

Samotná expozice českého skla se nacházela v centru města, v nejluxusnější obchodní části Chengdu TAIKOO LI. Za účelem zvýšení atraktivity expozice českého skla a firem byla akce obohacena i o aspekty kulturní. Po zahájení akce proběhla módní přehlídka, na které modelky prezentovali kolekci českých sklářských šperků společnosti Šenýř Bijoux, dále během víkendu zazněl koncert české klasické hudby na pianu PETROF, proběhla prezentace české literatury včetně čtení úryvků knih od Bohumila Hrabala a Milana Kundery, prezentace fotografií a turistických míst ČR a další. V průběhu akce byla návštěvníkům k dispozici minerální voda Mattoni.

Prezentační akci České sklo v Chengdu 2017 – Víkend České kultury zahájil za velkého zájmu veřejnosti a médií náměstek ministra zahraničních věcí ČR pan Martin Smolek. Během svého projevu vyzdvihl věhlas, kvalitu a exklusivitu českého skla, ale i jedinečnost české kultury. Za čínskou stranu při zahájení akce vystoupila zástupkyně předsedy parlamentu provincie Sichuan paní Huang Yangrong, mezi dalšími příspěvky vystoupil i generální konzul ČR v Chengdu pan Karel Šrol. Kromě celé řady regionálních médií se akce zúčastnil i zahraniční zpravodaj českého rozhlasu Radiožurnál a například Chengdu TV natočila z celé čtyřdenní akce průřezový medailónek.

Kromě samotné prezentace firem a sklářských výrobků měly zástupci českých firem na akci možnost B2B jednání, prezentaci prostřednictvím katalogu. Kromě širokého mediálního pokrytí prostřednictvím TV, novinových a internetových deníků a odborných časopisů byla akce významná i možností pro rozšíření kontaktů českých firem a „networking“ včetně zapsání ČR a českých firem do podvědomí ČLR. Skutečnost zviditelnění ČR a českého skla na akci přináší firmám příslib prohloubení a rozšíření další spolupráce do budoucna. Pro velký úspěch plánuje Generální konzulát ČR v Chengdu příští rok (jakožto další ročník) akci zopakovat pod názvem „České sklo v Chengdu 2018“ a dát tak možnost a příležitost i dalším českým sklářským firmám se v jihozápadní Číně prezentovat.

Akce České sklo v Chengdu 2017, která byla organizována Generálním konzulátem ČR v Chengdu, ve spolupráci s CzechTrade Chengdu a dalšími subjekty byla součástí konceptu aktivit České dny v provincii Sichuan - Český rok na Hedvábné stezce 2017 a uskutečnila se v rámci projektu podpory ekonomické diplomacie PROPED.

 

některé odkazy  z místních médií a ohlasy k akci

Sichuan Satellite TV:

http://www.sctv.com/v/zt/scxw/201707/t20170720_3505403.shtml

West China City News

http://news.huaxi100.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=18&id=907172

Chengdu Daily

http://www.cdrb.com.cn/html/2017-07/21/content_77648.htm

sohu news

http://www.sohu.com/a/158381437_692832

Sichuan Online News

http://sichuan.scol.com.cn/ggxw/201707/55956339.html

http://sichuan.scol.com.cn/dwzw/201707/55957350.html

Sichuan Dailz News

http://cbgc3.scol.com.cn/news/54895?from=androidapp

 

Petr Doležal, konzul, Generální konzulát ČR v Chengdu

Galerie


České sklo Chengdu 2017