česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shan Zhang
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České výrobky na jubilejním China Food and Drink Fair Chengdu veletrhu

Ve dnech 21. až 23. března 2019 se v Chengdu konal jubilejní 100. ročník veletrhu „China Food and Drink Fair, který patří mezi největší potravinářské veletrhy v Číně a na světě vůbec.

Veletrh „China Food and Drink Fair“ byl založen již v roce 1955, což ho řadí mezi nejstarší potravinářské veletrhy v Číně. V letošním roce přilákal veletrh okolo 4000 vystavovatelů z více než 30 zemí světa, včetně ČR, kteří se svými výrobky prezentovali celkově v 15 velkých halách na ploše 210 000 metrů čtverečních. Dle dostupných údajů veletrh během 3 dnů navštívilo téměř 400 000 návštěvníků.
 

ČR se v letošním akce roce zúčastnila celkově již 6. rokem po sobě, kdy na ploše 81 metrů čtverečních se mělo možnost prezentovat hned 14 českých firem. Jednalo se z firmy působící zejména v oblasti pivovarnického a lihovarnického průmyslu a v oblasti výroby cukrovinek. Další zúčastněné firmy prezentovaly potravinářské technologie či sklářský průmysl. Vedle tradičních pivních značek působících již dlouhodobě v oblasti jihozápadní Číny jako jsou Budějovický Budvar a Primátor se na akci poprvé oficiálně představil i Plzeňský Prazdroj, který na čínském trhu začal působit teprve v polovině loňského roku. Mezi další české firmy, které se na veletrhu prezentovaly v minulosti i nyní, patřily Pivovary Litovel, Holba a Zubr a desert Marlenka. Naopak nově se v Chengdu představily české potravinářské značky jako Palírna u Zeleného stromu se svojí kolekcí lihovin a tradičních ovocných destilátů, a dále Chipsy Praha / Tretter´s Chips s kolecí chipsů, tyčinek, cukrovinek a popcornu. Český pavilón potravinářských výrobků doplňovaly výrobky z oblasti pivních technologií, resp. průtokové pivní chladiče firmy Lindr. Nad rámec potravinářských výrobků, technologií a firem byla akce ještě vhodně doplněna kolekcí sklářských výrobků značek Crystalex CZ, Crystalite Bohemia, Astra Gold (Luxury Gold) a Halama Glass. Akce se osobně účastnil i hlavní zástupce firmy Becherovka pro Čínu, který na českém pavilónu a veletrhu absolvoval několik B2B jednání a navazoval zde nové obchodní vztahy.

Letošní akce se zároveň konala při příležitosti 70. výročí bilaterálních vztahů mezi ČR a Čínou. Podle dosavadních informací týkajících se celkového počtu návštěvníků i vystavovatelů lze letošní ročník považovat za velmi úspěšný. Některé z prezentovaných českých potravinářských výrobků na veletrhu lze již běžně zakoupit ve vybraných obchodech v Chengdu, které nabízejí zahraniční zboží (např. METRO, Olé) či je lze objednat prostřednictvím internetových aplikací (Tao Bao, JD.com).

V letošním roce měl veletrh velmi intenzivní a rozsáhlé mediální pokrytí prostřednictvím TV, novinových a internetových deníků i odborných časopisů. Akce byla významná i s ohledem na možnost českých firem si rozšířit své kontakty a „networking“, což následně českým firmám působících v Číně přináší rozšíření dalších možností spolupráce do budoucna. Zahájení veletrhu a prohlídky české expozice se účastnili generální konzul ČR v Chengdu K. Šrol, konzul P. Doležal a zástupce CzechTrade L. Graner.

 

Akce „China Food and Drink Fair“, Chengdu 2019 se uskutečnila v rámci projektu podpory ekonomické diplomacie PROPED.

Níže přikládáme k využití několik referenčních odkazů místních médií k akci společně s několika fotografiemi z veletrhu:

 

angličtina:

https://www.gochengdu.cn/events/festivals/100th-china-food-and-drinks-fair-a8703.html

https://chengdu-expat.com/events/exhibitions-culture/march-10-26-100th-china-food-drinks-fair-tangjiuhui/

 

čínština

https://baijiahao.baidu.com/s?id=1628873612005707321&wfr=spider&for=pc

http://finance.ifeng.com/c/7lIbIg1ZBac

http://www.sc.gov.cn/10462/10464/13183/13184/2019/3/21/32e36db2622d45408b93a4e7da59b38f.shtml

http://news.cctv.com/2019/03/20/VIDEtfVxxY4D2wfTfxsAeW3x190320.shtml

 

Petr Doležal, konzul, Generální konzulát ČR v Chengdu

 

Galerie


Food and Drink Chengdu 2019