česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Luowen, Bossy Vission
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR se představila na 98 ročníku potravinářského veletrhu „China Food and Drink Fair“, Chengdu 2018

Ve dnech 22. až 24. března 2018 se v Chengdu konal v pořadí již 98. ročník veletrhu „China Food and Drink Fair, který patří mezi největší potravinářské veletrhy v Číně.

V letošním roce veletrh přilákal k prezentaci svých výrobků celkem 4097 vystavovatelů z více než 40 zemí světa, včetně ČR, kteří se svými výrobky prezentovali celkově v 15 velkých halách na ploše 210 000 metrů čtverečních, což byla dosavadní největší výstavní plocha v celé historii veletrhu. V letošním roce se veletrh poprvé konal ve výstavních prostorách zcela nově vybudovaného obřího výstaviště v Chengdu, které bylo otevřeno těsně před samotnou akcí. Dle dostupných údajů veletrh během 3 dnů navštívilo téměř půl miliónu návštěvníků. Veletrh „China Food and Drink Fair“ byl založen již v roce 1955, což ho řadí mezi nejstarší potravinářské veletrhy v Číně. V oblasti vinařského průmyslu je experty dokonce řazen jako nejdůležitější veletrh v Číně vůbec.

ČR se akce v letošním roce zúčastnila celkově již 5. rokem po sobě (v roce 2014 byla česká účast 6 firem, 2015 účast 10 firem, 2016 účast 15 firem a v roce 2017 se účastnilo 10 firem). V letošním roce se na akci celkově představilo téměř dvacet českých firem působících v potravinářském průmyslu, zejména se jednalo o firmy zejména z oblasti pivovarnického, lihovarnického a vinařského průmyslu. Vedle tradičních značek působících již dlouhodobě v oblasti jihozápadní Číny jako jsou Budějovický Budvar, Primátor, pivovary Litovel, Holba, lihovar R. Jelínek, likérka L´or či Vinářství Lahofer se představily i pivovary Krušovice, Zubr a Regent doplněné potravinářskými firmami MM či BeFood a dalšími. Nad rámec českého pavilónu v další části výstaviště měly svůj stánek ještě pivovary Pražačka, Bakalář a Černovar. Jedním z cílů české expozice bylo rovněž úsilí o propagaci letošního výročí 100 let české státnosti (1918 až 2018). Kromě log pořádajících subjektů Generálního konzulátu ČR v Chengdu a CzechTrade Chengdu byla prezentována i loga podporovatelů akce jako je Ministerstvo zemědělství ČR a Ministerstvo průmyslu ČR či agentury CzechTourism.

Podle dosavadních informací týkajících se celkového počtu návštěvníků i vystavovatelů se zdá, že letošní ročník lze považovat za velmi úspěšný. Nad rámec hlavní akce, tedy samotného 3-denního veletrhu, probíhaly i další separátní akce řady vystavovatelů, a to zejména v období před veletrhem, tedy mezi 18. až 21. březnem. Jednalo se zejména o menší výstavy, trhy či prezentace účastníků z oblasti vinařského, pivovarnického a lihovarského průmyslu. Tyto akce byly zpravidla pořádány v některém z velkých hotelů v Chengdu, takže celkový počet vystavovatelů, návštěvníků i osob, které se akcí zúčastnili, byl reálně mnohem vyšší.

Kromě samotné prezentace a degustace výrobků českých firem, proběhla v rámci české expozice i řada B2B jednání a samotný veletrh měl velmi intenzivní a rozsáhlé mediální pokrytí prostřednictvím TV, novinových a internetových deníků i odborných časopisů. Samotná akce byla významná i s ohledem na možnost českých firem si rozšířit své kontakty a „networking“. Velmi přínosné bylo i zvýšení povědomí o ČR a českých firmách v Číně, které následně firmám přináší rozšíření dalších možností spolupráce do budoucna. Zahájení veletrhu a české expozice se osobně účastnili i Generální konzul ČR v Chengdu K. Šrol a konzul P. Doležal

Česká expozice v rámci veletrhu „China Food and Drink Fair“, Chengdu 2018 se uskutečnila v rámci projektu podpory ekonomické diplomacie PROPED.

 

Některé vybrané odkazy  z místních médií

 

angličtina

https://www.chengdubeer.com/2018/03/2018-chengdu-sugar-and-wine-festival/

http://v.gochengdu.cn/news/Highlights/98th-cfdf-being-held-in-city-a7066.html    

 

čínština

http://www.xinhuanet.com/expo/2018-03/30/c_129841017.htm

http://e.chengdu.cn/html/2018-03/23/content_620399.htm

 

Petr Doležal, konzul, Generální konzulát ČR v Chengdu

 

Galerie


China Food and Drink Fair 2018 Chengdu