česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EUCCC uspořádala prezentaci a cocktail pro českého generálního konzula

Dne 22. dubna 2016 Obchodní komora EU v Číně (EUCCC) zorganizovala večerní akci pro generálního konzula České republiky v Chengdu Zbyňka Nohu, kde prezentoval svou zemi a česko-s´-čchuanské vztahy (resp. vztahy mezi Českem a jihozápadní Čínou).

Česká republika byla prezentována jako atraktivní destinace pro zahraniční investice, krásná a zajímavá země pro návštěvy turistů, spolehlivý a stabilní obchodní partner a tradiční zdroj moderních technologií a vzdělané pracovní síly. Nejúspěšnější českou investici v Číně představuje společnost Home Credit, jehož vysocí představitelé se akce také zúčastnili. Naproti tomu jedna z nejlépe hodnocených čínských investic v ČR přišla z provincie Sichuan (S´-čchuan): společnost Changhong, jejíž sídlo v ČR je v Nymburku.

Česko a jihozápadní Čína se chlubí bohatými a dynamickými vztahy, které zahrnují regionální partnerství, spolupráci v oblasti všeobecného letectví – včetně školení pilotů, automobilový průmysl, strojírenství, sklářství, vzdělání, zdravotnictví atd. Praha a Chengdu jsou dobře propojeny díky přímé letecké lince společnosti Sichuan Airlines.

Prezentace zahrnovala také informace o české kultuře, jídle, pití, sportu a nejznámějších značkách. Účastníci mohli ochutnat některé ukázky české kuchyně  a českých nápojů během koktailu, který následoval, včetně budějovického piva Budvar.

Mezi účastníky celé akce byli zejména příslušníci obchodní komunity v provincii Sichuan, představitelé institucí provinční a městské vlády, diplomati, novináři, intelektuálové a organizátoři z EUCCC včetně předsedy regionální větve.

Galerie


EUCCC Presentation in Chengdu