česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva provincie Yunnan ministryní pro místní rozvoj ČR Karlou Šlechtovou

Ve dnech 11. až 13. dubna 2017 se uskutečnila návštěva ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové v provincii Yunnan v jihozápadní Číně.

Součástí delegace ministryně byla i doprovodná podnikatelská mise (13 českých firem) vedená viceprezidentem Hospodářské komory ČR panem Michalem Šteflem. Jednání se dále se zúčastnila ředitelka CzechTourism ČR paní M. Palátková, ředitelka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR paní Alexandra Rudyšarová a ředitelka regionální pobočky CzechTourism Peking paní N. G. Benešová a zástupci 5 zpravodajských médií, včetně ČT.

Ministryně Karla Šlechtová v Kunmingu absolvovala bilaterální jednání s viceguvernérem provincie Yunnan panem Chen Shun, se kterým následně slavnostně zahájila „Česko-Čínské Business fórum“ v hotelu Sofitel. Dále se paní ministryně setkala se zástupkyní prezidenta státní společnosti zajišťující správu všech letišť v provincii – Yunnan Airport Group paní Li Yinglin a absolvovala pracovní večeři s prezidentem největší státní společnosti v Yunnanu – Kunming Iron and Steal Company, která má zájem investovat v ČR do oblasti cestovního ruchu.

Nad rámec jednání paní ministryně, proběhl ještě pracovní oběd 1. náměstkyně ministryně paní K. Dostálové s generálním ředitelem Foreign Affairs Office (FAO) provincie Yunnan panem Li Jiming. Návštěva Karly Šlechtové byla významná i z pohledu, že se jednalo o historicky první návštěvu ministra vlády ČR v provincii Yunnan. Všech jednání se účastnili i zástupci Generálního konzulátu ČR v Chengdu včetně Generálního konzula Karla Šrola a ve spolupráci s CzechTrade Chengdu.

Galerie


Navsteva Yunnan ministryni K.Slechtovou duben 2017