česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Doležal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chengdu oslavilo svátek propagací českého piva a nápojů, přímé letecké linky a značky Škoda


Dne 18. srpna 2017 zorganizoval Generální konzulát ČR v Chengdu ve spolupráci s leteckou společností Sichuan Airlines, automobilkou Škoda Auto a zastoupením CzechTrade v Chengdu akci na podporu a zviditelnění českého piva a nápojů, přímého letu z Chengdu do Prahy a automobilů značky Škoda na čínském trhu.

Akce se konala ve venkovních prostorách velké terasy prestižního hotelu Fraser Suites v Chengdu. Přibližně 400 hostů, včetně řady VIP hostů z řad diplomatického sboru, množství institucí provincie Sichuan, (kromě Chengdu i např. z měst Deyang či Miaynag), představitelů obchodních společností, zástupců české komunity a řady médií se mohlo těšit ze sudového piva Budvar, lahvového piva Litovel a dalších nápojů včetně tradičních českých značek Kofola, Mattoni, Vinea a dalších.

Součástí akce, kromě degustace značek českého piva a nealkoholických nápojů, byla i prezentace modelů automobilky Škoda určených pro čínský trh, včetně nové verze Superb a Kodiak (vůz Kodiak byl vystaven u vchodu do hotelu). Dalším cílem akce byla prezentace kulinářských, kulturních a přírodních zajímavostí v ČR, včetně vyzdvižení významu přímého leteckého spojení z Chengdu do Prahy za účelem zvýšení zájmu čínských turistů o návštěvu ČR. Došlo i na představení českých výrobků, kulturní program včetně tomboly, vystoupení hudební kapely, občerstvení formou masných výrobků typických pro českou kuchyni a další.

Akce, kterou svým slavnostním projeven zahájil generální konzul K. Šrol, byla zorganizována při příležitosti 2. výročí otevření Generálního konzulátu ČR v Chengdu, 1. výročí přímého letu z Chengdu do Prahy a 10. výročí otevření kanceláře CzechTrade v Chengdu. Akce v Chengdu se osobně zúčastnil a podpořil ji i prezident Škoda Auto pro ČLR  pan Ralph Hanschen.

 

Petr Doležal, konzul, Generální konzulát ČR v Chengdu

Galerie


Oslavy českého piva a nápojů, přímé letecké linky a značky Škoda