česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Doležal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Sichuánu proběhly 3 semináře týkající se investičních příležitostí v ČR

Ve dnech 18. až 20. dubna 2018 proběhly celkem ve 3 městech provincie Sichuan investiční semináře ČR s cílem blíže představit ČR a pokusit se přilákat a navýšit objem přímých zahraničních investic čínských firem do ČR.

Akci, kterou pod názvem „2018 Investment opportunities in Czech Republic – Your Gateway to European Market and Innovation“ zorganizoval Generální konzulát ČR v Chengdu ve spolupráci s CzechInvest Šanghaj se uskutečnila ve městech Chengdu, Mianyang a Zigong, jež patří mezi největší a ekonomicky nejvýznamnější města provincie Sichuan.

Všechny tři investiční semináře probíhaly ve spolupráci s provinčním úřadem - Sichuan Commercial Bureau a Chengdu Commerecial Bureau. Na městské úrovni byly partnery Zigong a Mianyang Commercial Bureau, jejichž představitelé, spolu s úvodními projevy generálního konzula K. Šrola zahajovali všechny akce a účastnili se i následné diskuse.

Dalším přednášejícím byl ředitel CzechInvest Šanghaj pan J. Zapletal (představení možností investic a investičního prostředí v ČR) následován konzulem P. Doležalem (vízová část, včetně představení vízových projektů „Welcome package a Fast Track“). Z ČR za účelem prezentace na seminářích dorazili i experti ze společností Deloitte, 108 Agency a PRK Partners. Tito experti v rámci svých vystoupení seznámili účastníky s aktuálními informacemi o investičním prostředí v ČR, včetně daňového prostředí, možnostech státních pobídek, vhodných průmyslových zónách či aktuálním stavu na realitním trhu komerčních nemovitostí. Došlo i na porovnání cen a nákladů při působení v rámci ČR ve srovnání s okolními státy a předání obecného „know how“ jak založit v ČR obchodní společnost.

Akci svými vystoupeními doplnili o praktické prezentace a příklady zástupci významných čínských firem z regionu provincie Sichuan, které již úspěšnou investici v ČR zrealizovaly. Jednalo se například o firmu Changhong, jenž vybudovala svoji továrnu a výzkumné centrum v Nymbruku a která v současné době zaměstnává v ČR více než 300 lidí. Dále vystoupil pan Yin Jie generální ředitel firmy Huidong General Aircraft co., Ltd - představitel dalšího projektu, který reprezentuje úspěšnou spolupráci mezi ČR a provincií Sichuan (společný vývoj letadla D6 a vybudování R&D centra). Po ukončení semináře měli účastníci možnost využít „kulaté stoly“ pro bilaterální diskuze a B2B jednání s jednotlivými přítomnými experty a přednášejícími.

Akci lze považovat za velmi úspěšnou, neboť se jí celkem zúčastnilo téměř 200 zástupců místních významných firem, z nichž řada působí nejen v provincii Sichuan či ČLR, ale již expandovala i do řady zahraničních zemí, včetně Evropy.

Pro ilustraci přikládáme níže několik odkazů z místních médií včetně fotografií v příloze

 

Seminář v Chengdu 18.dubna 2018 

https://mp.weixin.qq.com/s/wh5XhWmvDyVIk_vROm6wIg

Seminář v Mianyang 19.dubna 2018:

http://myzwgkml.my.gov.cn/detail.aspx?id=20180420141303-157977-00-000

https://mp.weixin.qq.com/s/a-xoKAeyNT5nQ5EilKWWkw

Mianyang 19.4.2018 – Zprávy TV Video:

http://mob.zbmy.myntv.cn/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=130&id=136019&from=singlemessage&isappinstalled=0

Seminář Zigong 20.dubna 2018

http://www.zg.gov.cn/_m_/-/articles/v/8563113.shtml

http://www.zgm.cn/html/a/2018/0422/158327.html

 

Petr Doležal, konzul, Generální konzulát ČR v Chengdu

 

 

přílohy

pozvanka 805 KB PDF (Acrobat dokument) 30.4.2018

Galerie


2018 Invesriční semináře Chengud, Mianyang a Zigong