česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výborné jméno hudebních nástrojů Petrof se šíří dál i přes problémy s pandemií Covid

Od počátečního představení klavírů a pian Petrof veřejnosti v Chonqingu v roce 2012, se zájemci o hru na klavír, hudební fanoušci, ale i profesionální a poloprofesionální hudebníci stále více zajímají o nástroje této špičkové světové klavírní značky. 

Když se v roce 2012 firma Joyful Piano Store, zastoupená p. CAO Chengwei, stala výhradním distributorem společnosti Petrof v Chongqingu, znamenalo to zahájení nové a významné kapitoly prodeje klavírů a pianin značky Petrof v jihozápadní Číně.  Chongqing je samosprávná, téměř padesátimilionová municipalita podléhající přímo centrální čínské vládě a společně s Chengdu nejvýznamnější středisko obchodu v jihozápadní Číně. Zahájit prodej klavírů a pianin firmy Petrof Family právě zde se ukázalo být dobrou volbou. Čísla prodejů rostla a firma Joyful Piano Store zastupující Petrof Family Brand se od té doby umisťovala vždy mezi deseti nejlepšími distributory společnosti Petrof v Číně.

Od počátečního představení klavírů a pian Petrof veřejnosti v Chonqingu, se zájemci o hru na klavír, hudební fanoušci, ale i profesionální a poloprofesionální hudebníci stále více zajímají o nástroje této špičkové světové klavírní značky. V prvním roce bylo prodáno celkem 50 pian Rösler, což je jedno z pian Petrof Family, které je celé kompletováno v Číně. Zároveň bylo prodáno 10 dovezených pian Petrof.  Do konce roku 2015 se roční objem prodeje klavírů Rösler zvýšil dvojnásobně na celkem 100 kusů a koncem roku 2017 se prodávalo přes 150 kusů klavírů Rösler ročně. Objem prodeje originálních, dovážených klavírů a pian Petrof zůstával po celé tyto roky stabilní. Od roku 2017 do konce roku 2018 však rychle vzrostly prodeje klavírů obou značek, jak Rösler tak i Petrof.  Roční objem prodeje klavírů Rösler dosáhl 200 kusů, zatímco původních klavírů Petrof se v tomto roce prodalo 20 kusů.

Svým pozoruhodným výkonem na trzích se značka Petrof Family Brand, včetně dovážených klavírů a pian Petrof a v Číně montovaných nástrojů Rösler, stala lídrem evropských značek výrobců klavírů a pian na čínském trhu.  Díky silné a úspěšné propagaci  pianin Petrof Family na jihozápadním čínském trhu firmou  Joyful Piano Store se nástroje Petrof Family Brand dostaly do povědomí široké čínské veřejnosti a prosadily se na obrovském čínském trhu v tvrdé konkurenci dalších světových značek.   Nástroje Petrof a Rösler, což jsou dvě hlavní značky Petrof Family, drží již deset let největší podíl na trhu v Chongqingu mezi evropskými značkami výrobců hudebních nástrojů.

Po otevření Generálního konzulátu České republiky v Chengdu v r. 2015 byla zahájena vzájemná kulturní a propagační spolupráce, jež se odráží v pravidelných koncertních vystoupeních, na kterých i díky plnému a romantickému tónu nástrojů Petrof a klavírnímu mistru p. Richardu Pohlovi zaznívají díla slavných českých skladatelů ve vrcholné kvalitě.  Zároveň společnosti Petrof a Joyful Piano Store zorganizovaly již více než 100 akcí propagujících nástroje Petrof Family Brand, přičemž spolupracovaly nejen s místními umělci, uměleckými centry, divadly, uměleckými organizacemi, ale také s realitními společnostmi a bankami. Po deseti letech propagace tak byly nástroje Petrof vybrány pro klavírní kvalifikační zkoušku Asociací čínských hudebníků v Chongqingu a získaly si reputaci mezi zasvěcenci hudebního průmyslu.  

P. CAO dobře ví, co stojí za úspěchem značky: „Klavíry a piana Petrof jsou špičkovým výrobkem s dlouhou a nepřetržitou tradicí výroby a to je to, co společně s přijatelnou cenovou politikou činí nástroje značky Petrof tak atraktivní pro čínskou veřejnost. Na nás je slávu tohoto krásného výrobku šířit dál tak, aby rodinná tradice hudebních nástrojů Petrof Family Brand zaznívala i v budoucnu v čínských rodinách a koncertních sálech.“ 

Dodejme, že prodej hudebních nástrojů Petrof Family v jihozápadní Číně stále stoupá i přes obtížnou situaci způsobenou pandemií Covid a dosahuje cca 500 ks klavírů a pian ročně. Při současných omezených možnostech cestování je role lokálních zástupců a distributorů pro české firmy, které by chtěly nadále působit v Číně, naprosto zásadní, jak dokazuje i příklad rodinné firmy Petrof a její spolupráce s p. CAO Chengwei.

Vypracoval: Roman Musil, obchodní konzul

přílohy

Klavír Petrof 465 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.5.2021